Hydrożelowy plaster na letnie urazy

Tagi:

Nadejście lata sprawia, że chętnie spędzamy wolny czas aktywnie. Pragniemy wykorzystać każdy słoneczny dzień, rzucając się w wir różnych dyscyplin sportowych. Niestety, taka sezonowa aktywność ma też i swoje minusy. Często przeceniamy własne możliwości i dochodzi wówczas do bolesnych w skutkach kontuzji. Jesteśmy wówczas bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju urazy i stłuczenia, których skutkiem są obrzęki, krwiaki lub sińce.

Z roku na rok przybywa tych, którzy aktywnie chcą spędzać urlopy; jeżeli morze i jezioro to nie leżenie na plaży a pływanie, surfing, narty wodne; w górach popularne są trekking czy wspinaczka. Inni wybierają rower, rolki czy modny ostatnio nordic walking. Planując aktywne wakacje powinniśmy również pamiętać o ewentualnych zagrożeniach, takich jak urazy i kontuzje. Jednakże nie wszyscy pamiętają o tym, by należycie przygotować się do wzmożonego wysiłku  przed sezonem. Nawet kilka minut ćwiczeń rozciągających dziennie sprawia, że nasza odporność na urazy wzrasta.

Wykonywanie ćwiczeń, które nie są dopasowane do naszych możliwości lub przekraczających wydolność organizmu prowadzić może do efektów odwrotnych niż zamierzone.

Dolegliwości bólowe, z którymi spotykamy się najczęściej, mają podłoże zapalne. Stan zapalny przejawia się bólem, zaczerwienieniem, obrzękiem, przegrzaniem. Bóle mięśni i stawów mogą być wynikiem stanu zapalnego w nadmiernie napiętych, przeciążonych mięśniach, zapalnym lub  wywołane nadmiernym uciskiem na nerwy. W leczeniu stanu zapalnego po urazie najprostszym sposobem na jego ukojenie jest oziębienie kontuzjowanego miejsca.

Postaw na mentol

Gdy nie możemy zastosować zimnych okładów na bolące miejsce, z pomocą może nam przyjść mentol (zawarty m.in. w przeciwbólowych plastrach chłodzących PREL® blue). Jedną z bardziej charakterystycznych właściwości tej substancji jest miejscowe wywołanie uczucia  chłodu w wyniku pobudzania zakończeń nerwów czuciowych. Zmniejsza też swędzenie, pieczenie występujące w chorobach skóry.

Na pomoc letnim kontuzjom

Kiedy już nabawimy się obrzęków pourazowych, stłuczeń, sińców lub skręceń, wykorzystajmy kojące właściwości mentolu zawarte w PREL® blue. W tym przypadku nośnikiem mentolu jest innowacyjny, hydrożelowy system Hydronique®. Plastry PREL® blue łatwo przylegają do skóry, którą dodatkowo nawilżają i zapewniają jej odpowiednie oddychanie. Stosowanie plastra łagodzi bóle stawowo-mięśniowe oraz zmniejsza obrzęk.

Poza kojącym uczuciem chłodu, plastry PREL® blue mają miły zapach, zapewniają dyskrecję stosowania, ponieważ nie widać ich pod ubraniem, ani nie pozostawiają nieestetycznych śladów. Plastry można z łatwością ze sobą wszędzie zabrać, co jest niebywałą zaletą podczas uprawiania sportów latem.

Pamiętajmy zatem zawsze o tym, aby w rozsądny sposób przygotować swój organizm do aktywnego wypoczynku. Krótka rozgrzewka tuż przed aktywnością oraz odpowiednia ‚zaprawa’ na kilka tygodni przed urlopem w znaczny sposób ustrzeże nas przed ewentualnymi przykrymi wypadkami. Jeśli jednak do tego dojdzie – PREL® blue w bezpieczny sposób pozwoli nam zawsze sięgnąć po skuteczną pomoc w uśmierzeniu bólu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu