EC1 ŁÓDŹ… rozwija się offline i online

Agencja interaktywna Venti, odpowiedzialna za internetowe działania realizowane na potrzeby projektu EC1 Łódź – Nowe Centrum w Łodzi, przygotowała drugi serwis WWW związany z tym tematem. Tym razem jest to witryna przeznaczona dla mieszkańców Łodzi, mediów oraz inwestorów zainteresowanych włączeniem się do projektu EC1.

Witryna www.ec1lodz.pl gromadzi historyczne i aktualne informacje na temat projektu, informuje o postępie prac nad przebudową terenu EC1, przetargach dla wykonawców i otwartych inwestycjach – mówi Maciej Antczak z Venti. Serwis prezentuje wizualizacje projektu Nowego Centrum w Łodzi, przybliża genezę pomysłu i przedstawia jego inicjatorów.

W ubiegłym roku agencja Venti odpowiadała za przygotowanie i realizację działań online, mających na celu spopularyzowanie koncepcji Specjalnej Strefy Kultury, oraz samego konkursu na projekt SSS (będący częścią przedsięwzięcia EC1 Łódź) wśród architektów z całego świata. Obecnie, firma koordynuje rozwój serwisu www.ec1lodz.pl  – odpowiada za strukturę informacji, dostarcza technologię, opracowuje projekty graficzne…

Z Venti współpracujemy już ponad rok, a w planach mamy kolejne wspólne realizacje, które wdrażane będą w związku z wydarzeniami związanymi z EC1 Łódź w 2009 i 2010 roku – mówi Mariusz Jachimek, PR & Marketing Manager z „Ec1 Łódź Miasto Kultury – Instytucja Kultury”

Dla przypomnienia… EC1 Łódź to projekt przebudowy historycznego centrum Łodzi i stworzenia olbrzymiego kompleksu architektonicznego, będącego jednocześnie centrum kulturalnym. Przedsięwzięcie obejmuje między innymi budowę: Centrum Festiwalowo – Kongresowego, Centrum Nauki i Techniki, stworzenie Specjalnej Strefy Sztuki (skupiającej liczne galerie, muzea…). W projekt zaangażowane są władze miasta, przedstawiciele świata kultury, oraz międzynarodowe organizacje, co czyni go przedsięwzięciem na skalę światową.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu