Deloitte rozpoczyna konkurs Technology Fast 50 w Europie Środkowej – spodziewana dominacja rankingu przez sektor internetowy

Deloitte rozpoczyna dziesiątą edycję programu Technology Fast 50 w Europie Środkowej – dorocznego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie.

Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Technology Fast 50, dorocznego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W tym roku ranking obchodzi swoją dziesiątą rocznicę.

„Zapraszamy wszystkie spełniające kryteria firmy do zgłoszenia się do rankingu Fast 50 – nie tylko te z pewnym stażem rynkowym, ale także nowo powstające, kwalifikujące się do kategorii  ‘wschodzących gwiazd’” – podkreśla Dariusz Nachyła,  Partner odpowiedzialny w Europie Środkowej za usługi dla sektora technologii, mediów i telekomunikacji. „Miejsce w rankingu może mieć pozytywny wpływ na reputację organizacji, relacje z klientami i partnerami, jak również pomoże przyciągnąć potencjalnych pracowników”.

W zeszłym roku zwycięskie firmy odnotowały największy w historii konkursu wzrost (średnio 1271%). Klimat gospodarczy, jaki panuje obecnie na świecie wywarł w ostatnim kwartale 2008 r. wpływ na firmy w całej Europie Środkowej, jednak nie oczekuje się z tego powodu znaczącego spadku średniej stopy wzrostu wśród firm z rankingu Technology Fast 50.

„Według naszych prognoz, sprzedaż detaliczna on-line odnotuje dalszy wzrost z uwagi na coraz częstszą obecność szerokopasmowych łączy w gospodarstwach domowych w regionie, co napędza zakupy przez Internet. Towarzyszy temu zwrot dużych reklamodawców w stronę reklamy on-line oraz nowych środków przekazu w celu bardziej efektywnego poszukiwania klientów oraz skuteczniejszego określenia wydatków marketingowych. Zwrot w stronę Internetu znajdzie odzwierciedlenie w tegorocznym rankingu, gdyż sektor ma do zaoferowania interesujące możliwości, również w czasie kryzysu ekonomicznego” – podkreśla Dariusz Nachyła.

Poza nagrodą w głównej kategorii, Deloitte uhonoruje firmy w kategorii Rising Stars i Big 5. Kategoria Rising Stars nagradza firmy, które szybko zdobywają sławę, ale nie spełniają wymogu co najmniej pięcioletniej działalności. Druga z kategorii, Big 5, to nowa kategoria dla najszybciej rozwijających się firm, których przychody przekroczyły poziom 25 milionów euro w 2008 roku.

Formularz rejestracyjny oraz warunki udziału znajdują się na stronie internetowej regionalnego rankingu Fast 50: www.deloitte.com/fast50ce. Tegoroczna edycja konkursu zakończy się 10 lipca 2009 r. Podobnie jak w latach poprzednich zwycięzcy konkursu regionalnego będą automatycznie nominowani w konkursie ogólnoeuropejskim pod nazwą „Technology Fast 500 EMEA”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu