Architekt Red Hat – najwyższy stopień wtajemniczenia

Zostać architektem Red Hat, czyli wspiąć się na wyżyny wiedzy i umiejętności zarządzania produktami Red Hat. Architekt Red Hat to tytuł, który jest uwieńczeniem długiej ścieżki certyfikacyjnej. Za jego wiedzę i umiejętności posiadacza zaświadcza najwyższy autorytet w dziedzinie, czyli sam producent Red Hat.

Szkolenia RHCA

RHCA jest jednym z trzech wprowadzonych w 2005 roku tytułów, które mogą uzyskać specjaliści Red Hat. Pozostałe dwa to  Red Hat Certified Security Specialist(RHCSS) oraz  Red Hat Certified Database Specialist(RHCDS). Wszystkie egzaminy wymagane do zdobycia RHCDS, podobnie jak 2 spośród 3 na tytuł RHCSS, zawierają się już wśród wymaganych do RHCA.

Z samym tytułem Architekta Red Hat wiąże się historia Floriana Branda, instruktora Red Hat ze Stuttgartu, który jako pierwszy na świecie uzyskał ten tytuł. Zaraz po wprowadzeniu przez producenta Red Hat tytułu Architekta Brand i inni eksperci rozpoczęli wyścig, który z nich pierwszy zda wszystkie wymagane egzaminy i uzyska tytuł RHCA. Florian Brand, żeby zdać ostatni z egzaminów musiał udać się aż do Korei Południowej i tylko dzięki temu udało mu się wyprzedzić innych pretendentów do zostania pierwszym Architektem Red Hat na świecie.

Do otrzymania certyfikatu RHCA wymagane jest pozytywne zaliczenie pięciu egzaminów. Jako jeden z nielicznych w Polsce, autoryzowanych ośrodków, ścieżkę edukacyjną związaną z tytułem Red Hat Certified Architect oferuje Compendium Centrum Edukacyjne.

Na początku maja Red Hat podpisał z Compendium Centrum Edukacyjnym umowę o prowadzenie kursów i wystawianie certyfikatów z zakresu Red Hat Certified Architect (RHCA). Compendium CE jest uprawnione przez Red Hat także do przeprowadzania samych egzaminów potwierdzających umiejętności Architekta Red Hat.

Compendium Centrum Edukacyjne znajduje się w europejskiej czołówce w dostarczaniu wiedzy o Red Hat. Posiada status Red Hat Certified Training Partner & VDEL Alliance Partner i prowadzi autoryzowane szkolenia z zakresu produktów Red Hat.

Do uzyskania tytułu Architekta Red Hat przygotowują następujące szkolenia (wszystkie z nich dostępne w ofercie Compendium CE):

 • RH401 Red Hat Enterprise Deployment, Virtualization, and Systems Management
 • RH423 Red Hat Enterprise Directory Services and Authentication
 • RH436 Red Hat Enterprise Clustering and Storage Management
 • RH442 Red Hat Enterprise System Monitoring and Performance Tuning
 • RHS333 Red Hat Enterprise Security: Network Services
 • RHS429 Red Hat Enterprise SELinux Policy Administration
 • (nie wymagany przy tytule RHCA, wymagany do RHCSS).

oraz egzaminy (wszystkie z nich dostępne w ofercie Compendium CE):

 • EX401 Red Hat Enterprise Deployment, Virtualization, and Systems Management Expertise Exam
 • EX423 Red Hat Enterprise Directory Services and Authentication Expertise Exam
 • EX436 Red Hat Enterprise Clustering and Storage Management Expertise Exam
 • EX442 Red Hat Enterprise System Monitoring and Performance Tuning Expertise Exam
 • EX333 Red Hat Enterprise Security: Network Services Expertise Exam
 • EX429 Red Hat Enterprise SELinux Policy Administration Exam (nie wymagany przy tytule RHCA, wymagany do RHCSS).
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu