Aleksander Siuda Prezesem Grupy Kolastyna

Rada Nadzorcza Grupy Kolastyna SA powołała z dniem 12 maja 2009 roku p. Aleksandra Siudę na trzyletnią kadencję na stanowisko prezesa zarządu spółki. Pan Siuda związany jest z Kolastyną od 2003 roku. Dotychczas pełnił funkcję członka zarządu oraz dyrektora ds. produkcji i logistyki.

Pan Aleksander Siuda ma duży wkład w rozwój i umacnianie pozycji Grupy Kolastyna wśród polskich producentów kosmetyków pielęgnacyjnych. To między innymi dzięki jego zaangażowaniu i rzetelnej pracy, w grudniu 2007 roku z sukcesem zakończył się proces połączenia spółki F.K. Miraculum z Grupą Kolastyna SA. Pan Siuda koordynował również działania związane z przejęciem spółki Unicolor SA (marki Tanita i Paloma) oraz zakupem wybranych marek  (Uroda, Wars, Lider, Makler), należących wcześniej do PZ Cussons Polska.

„Aleksander Siuda od sześciu lat związany jest z Grupą Kolastyna. Jego wieloletnia praktyka zawodowa, doskonała znajomość branży kosmetycznej i struktur wewnętrznych naszej firmy, to główne atuty mające wpływ na decyzję Rady Nadzorczej. Jestem przekonany, że doświadczenie Pana Siudy przyczyni się do uzyskiwania przez firmę coraz lepszych wyników. Wierzę także, że ta nominacja spotka się z pozytywną reakcją wszystkich akcjonariuszy” – powiedział Andrzej Grzegorzewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Kolastyna.

Głównym zadaniem nowego prezesa Grupy Kolastyna będzie przede wszystkim optymalizacja kosztów prowadzonej działalności oraz wzmocnienie efektywności operacyjnej, ze szczególnym naciskiem na aktywizację sprzedaży i wzmocnienie pionu dystrybucji.

Pan Aleksander Siuda posiada bogate doświadczenie zawodowe. W latach 2001-2002 był zatrudniony w Lambertz Polonia Sp. z o.o. na stanowisku dyrektora ds. produkcji. W latach 1987–2001 pracował w spółce Browar Okocim, początkowo jako szef produkcji browaru w Krakowie, a następnie jako dyrektor browarów w Chociwlu i Okocimiu. Pracę zawodową rozpoczął w 1983 roku w Zakładach Piwowarskich w Poznaniu.

Pan Aleksander Siuda jest absolwentem Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej w Poznaniu. Uczestniczył w wielu szkoleniach z zakresu ekonomii i zarządzania, zarówno w kraju jak i za granicą. W 1997 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi RP. Jest laureatem konkursu „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” (1998 rok).

Aktualnie pełni funkcję wiceprezesa Klubu Krakowskiego, organizacji działającej na rzecz promocji i rozwoju społeczno-gospodarczego miasta Krakowa i województwa małopolskiego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu