Seminaria dla małych i średnich firm pod tytułem: „W czym tkwi sedno sukcesu?”

Meritum Bank przy wsparciu EBOiR edukuje przedsiębiorców jak radzić sobie w czasie kryzysu. Przede wszystkim jak zwiększyć swoje szanse na finansowanie oraz jak dbać o bezpieczeństwo obrotu gospodarczego i płynność firmy.

Cykl bezpłatnych spotkań dla przedsiębiorców, w tym osób indywidualnych prowadzących działalność gospodarczą, organizowanych przez Meritum Bank przy ścisłej współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju ma pokazać przedsiębiorcom, z jakich narzędzi pozwalających ograniczyć ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej warto korzystać w obecnej sytuacji. W czasie spotkań eksperci pokazują na praktycznych przykładach, jak małe i średnie firmy mogą radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia dzisiejsza sytuacja gospodarcza.

Najbliższe spotkanie odbędzie się już 15 maja w Katowicach., W jego trakcie eksperci pokażą, że osiągnięcie sukcesu w biznesie wymaga zadbania o kilka kluczowych elementów.

Gościem specjalnym spotkania będzie prof. Andrzej Blikle – Prezes Stowarzyszenia Firm Rodzinnych.

Ekspert InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej opowie m.in. w jaki sposób korzystanie z narzędzi oferowanych przez Centra Informacji Gospodarczej pozwala ograniczyć ryzyko związane ze współpracą z niesolidnymi kontrahentami. Jak pokazują dane pochodzące z ostatniego raportu InfoDług, to właśnie na Śląsku liczba niesolidnych dłużników jest największa (prawie 225 tys. osób).

Pozyskanie zewnętrznego finansowania dla firmy wymaga odpowiednich zabezpieczeń. Przedstawiciel Śląskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego pokaże dlaczego korzystanie z poręczenia lokalnej instytucji powołanej dla wspierania przedsiębiorczości stanowi często mocny argument w budowaniu relacji z bankiem.

O tym, co oprócz zabezpieczenia liczy się dla instytucji finansowej, która rozważa finansowanie przedsięwzięcia gospodarczego, opowie przedstawiciel Meritum Bank. Odsłaniając kulisy działań, jakie wykonują banki analizując sytuację firmy, ekspert Banku przestawi elementy, które podlegają ocenie i pokaże, jakie elementy finansów firmy są szczególnie ważne dla banków w przypadku staranie się o kredyt dla firmy.

Gość specjalny spotkania – prof. Andrzej Blikle – znany przedsiębiorca i ekspert w dziedzinie zarządzania, opowie o tworzeniu i zarządzaniu strategią cenową. Pokaże jak w praktyce kształtowanie cen wpływa na sukces firmy i dlaczego warto myśleć o nim nie tylko w kategoriach kosztów i marży.

Cykl seminariów „W czym tkwi sedno sukcesu?” organizowany jest przez Meritum Bank przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w ramach Programu Finansowania Działań Przygotowawczych. Składa się z cyklu spotkań w pięciu miastach Polski. Skierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli małych i średnich firm, którzy szukają rozwiązań pomagających lepiej realizować cele biznesowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu