Raport Money.pl: Internet w Polsce – 20 mln internautów, 12 miejsce na świecie pod kątem liczby stron www

Tagi:

Z internetu korzysta ponad 20 milionów Polaków. Mamy dwunaste miejsce na świecie pod względem liczby internetowych adresów – wynika z raportu portalu Money.pl.

Money.pl sprawdził, jak ten stan prezentuje się po ponad 17 latach od przyłączenia Polski do globalnej sieci. O internecie w Polsce mówi się najczęściej w kontekście dostępności do sieci. Trudno się temu dziwić, bo choć wyprzedziliśmy już Włochy i Portugalię, kraje ze zdecydowanie dłuższym unijnym stażem, to wciąż plasujemy się w ogonie unijnej stawki.

Sytuacja nie jest jednak tak zła, jak zwykło się ją oceniać tylko na tej podstawie. Wbrew pozorom, nie brak nam również w internecie powodów do zadowolenia. Według badania Internet World Stats jesteśmy szóstą siłą w Unii Europejskiej, jeśli brać pod uwagę liczbę użytkowników sieci (dane za 2008 rok).

Wypada oczywiście pamiętać, że na liczoną wprost liczbę użytkowników internetu trzeba patrzeć przez pryzmat liczby mieszkańców poszczególnych krajów. Dlatego – biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy szóstym co do wielkości narodem w Unii Europejskiej – nasza pozycja w tym zestawieniu to właściwe miejsce w szeregu.

Warto też podkreślić inny aspekt, którego nie musimy się wstydzić w internetowej społeczności. Od roku 2000 do końca roku 2008 liczba użytkowników w naszym kraju powiększyła się o 615 procent. Również pod tym kątem jesteśmy w europejskiej czołówce.

Nie tylko korzystamy. Też tworzymy sieć

Polacy nie są tylko biernymi użytkownikami internetu. Jesteśmy w światowej czołówce rankingu krajów, w których zarejestrowana jest największa liczba adresów internetowych.

W skali całego świata, czyli na 231 uwzględnionych krajów, znaleźliśmy się na 12 pozycji – wylicza Money.pl. W Europie zajmujemy piąte miejsce, niewiele ustępując Brytyjczykom.

Całość na stronie: http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/polscy;internauci;szosta;sila;w;unii,199,0,450503.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu