Piąty raz malujemy emocje na kolorowo

Łącznie 3782 metry kwadratowe powierzchni do pomalowania, w 13 miastach Polski, ponad 3000 przemierzonych kilometrów i tysiące uśmiechniętych dzieci z pędzlami w rękach – tak właśnie wygląda tegoroczna, piąta już edycja Kolorowych Emocji, która trwa od 9 maja i odbyła się już w Białymstoku i Rzeszowie.

Kolorowe Emocje – Świat Żywiołów już 9 maja ruszyły na podbój Polski. Do tej pory impreza miała charakter symultaniczny – w tym roku po raz pierwszy przybrała charakter ogólnopolskiego tournee. W ciągu prawie dwóch miesięcy Kolorowe Emocje odwiedzą aż 13 miast.

– Hasłem tegorocznej edycji Kolorowych Emocji jest „Świat Żywiołów” i ekologia – zdradza Aleksandra Gilewska z firmy Baumit, mecenasa imprezy – Władające Wszechświatem  żywioły dają małym artystom duże pole do popisu, natomiast ekologiczne zabawy przeprowadzane w trakcie imprezy pomogą przybliżyć im zagadnienia związane z ochroną przyrody i ekologią.

Tak jak w poprzednich edycjach, w każdym mieście na dzieci czekać będą specjalnie przygotowane, gotowe do pomalowania makiety, które zostaną podzielone na cztery części – każda będzie związana z jednym żywiołem – Wodą, Ziemią, Powietrzem lub Ciepłem. Wszystkie dzieci, oprócz zestawów do malowania, otrzymają również kolorowe pelerynki chroniące przed zabrudzeniami.

Kolorowym Emocjom towarzyszy w tym roku ogólnopolski konkurs proekologiczna „Mali Ekolodzy”. Głównym celem akcji jest wyłonienie najciekawszych inicjatyw proekologicznych, które zostaną nagrodzone podczas imprezy. Konkurs skierowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, a także do wszystkich dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Inicjatywy można zgłaszać od 15 kwietnia na stronie internetowej www.koloroweemocje.pl, w zakładce „Mali Ekolodzy”.

Kolorowe Emocje to prospołeczna impreza plenerowa dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat, która z powodzeniem odbywa się od 2005 roku. Pomysłodawcą całego wydarzenia jest firma Baumit. Za organizację odpowiada Agencja inplusPR z Wrocławia. Patronat honorowy sprawują m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, SARP oraz prezydenci większości miast, w których odbędzie się impreza. Projekt wspiera 50 patronów medialnych.

W kolejnych tygodniach Kolorowe emocje odwiedzą jeszcze: Kielce, Toruń, Łódź, Wrocław, Gliwice, Opole, Poznań, Pobiedziska, Gdynię, Szczecin i Gorzów Wielkopolski.

Mecenasem i pomysłodawcą wydarzenia jest firma Baumit Za organizację odpowiada Agencja inplusPR z Wrocławia. Patronat honorowy sprawują prezydenci 10 miast, Rzecznik Praw Dziecka, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu oraz SARP. Więcej informacji na stronie projektu: www.koloroweemocje.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu