MTV Networks wybiera systemy firmy Cisco

Korporacja medialna MTV Networks (MTVN) nawiązała z firmą Cisco współpracę mającą na celu utworzenie bardziej ekonomicznej platformy udostępniania programów z wykorzystaniem produktów i technologii do obsługi sieci medialnych firmy Cisco®, w tym technologii zaawansowanego kodowania obrazu wideo MPEG-4 AVC i jego transkodowania oraz systemów Cisco TelePresenceTM i Unified Communications.

Fakty:

  • Korzystając z technologii MPEG-4 AVC, właściciele treści mogą przesyłać programy
  • w wysokiej rozdzielczości (HD) w jednym strumieniu w celu efektywniejszego wykorzystania przepustowości łączy satelitarnych. Taki sygnał MPEG-4 AVC HD może być transkodowany na sygnał MPEG-2 HD, SD lub analogowy w celu odebrania go przez ogromną liczbę zainstalowanych u odbiorców przystawek telewizji kablowej zgodnych ze standardem MPEG-2.
  • Platforma do kodowania/transkodowania Cisco MPEG-4 AVC HD będzie udostępniała 16 głównych kanałów HD oferowanych przez MTVN ― po osiem kanałów na strumień przeznaczony dla Wybrzeża Wschodniego i drugi dla Wybrzeża Zachodniego Stanów Zjednoczonych.
  • Rozwiązanie do obsługi konferencji Cisco TelePresence oferuje korporacji MTVN korzyści
  • w zakresie bieżącego zarządzania operacyjnego poprzez zwiększenie możliwości współpracy oraz zapewnienie kontroli nad kosztami operacyjnymi. System Cisco TelePresence może również pomóc w obniżeniu kosztów delegacji w obecnej dynamicznej sytuacji gospodarczej, oferując możliwość indywidualnych spotkań na żywo przez sieć, w bezprecedensowy sposób usprawniając interakcje i współpracę.
  • Systemy telefonii IP oferowane przez firmę Cisco umożliwiają objęcie usługami ujednoliconej komunikacji wszystkich pracowników na różnych stanowiskach pracy, niezależnie od tego, czy pracują w głównej siedzibie firmy, w jej oddziałach, zdalnie czy też są w podróży.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu