Lawson Software wprowadza Lawson Enterprise Search

Firma Lawson Software (Nasdaq: LWSN) poinformowała o udostępnieniu produktu zwanego Lawson Enterprise Search.To intuicyjne narzędzie pozwala wyszukiwać dane o charakterze strukturalnym i niestrukturalnym w systemie Lawson, narzędziu Lawson Business Intelligence, pulpicie użytkownika, a nawet w osobistej historii działań użytkownika, na przykład – w komentarzach naniesionych za pośrednictwem aplikacji pakietu Microsoft Office.

W procesie rozwoju i testowania rozwiązania Lawson Enterprise Search wzięło udział ponad 40 firm.

Lawson Enterprise Search (LES), aplikacja stanowiąca część Platformy narzędzi produktywności użytkownika Lawsona (Lawson User Productivity Platform of Tools), ułatwia użytkownikom znalezienie informacji i podjęcie działań w zależności od charakteru tych informacji. LES wyszukuje dane w aplikacjach Lawsona, ale także w osobistym środowisku pracy użytkowników, na pulpicie czy w zasobach poczty elektronicznej. Przykładowo, jeżeli firma musi wycofać konkretny produkt ze swojego magazynu, może użyć programu Lawson Enterprise Search, aby szybko odszukać i dezaktywować wszystkie pozycje, zamówienia i żądania związane z tym produktem. Przedsiębiorstwa nie muszą już przeczesywać systemu wspierającego zarządzanie linijka po linijce, aby znaleźć informacje i przedsięwziąć działania związane z jakimikolwiek zmianami lub podjęciem decyzji.

Na stronie www.lawson.com/virtualCUE (w sekcji “Product News”) można obejrzeć film z wypowiedzią przedstawiciela jednej z pierwszych firm korzystających z Lawson Enterprise Search.

Wszystkie przedsiębiorstwa korzystające z systemu Lawsona są w stanie szybko wdrożyć Lawson Enterprise Search bez narażania na szwank integralności systemu. Ścisła integracja z systemem zabezpieczeń Lawsona pomaga w uzyskaniu pewności, że wyszukiwania użytkowników zwrócą rezultaty dotyczące wyłącznie tych części systemu, do których mają oni dostęp.

Do kluczowych funkcjonalności Lawson Enterprise Search można zaliczyć:

  • Możliwość wyszukiwania ciągów znaków, kluczy, komentarzy, opisów oraz dat
  • Możliwość korzystania z wzorców (tzw. wild cards) i/ lub operatorów
  • Wyszukiwanie w ramach dowolnych pól transakcyjnych pozwalających na odnalezienie poszukiwanej informacji
  • Zapis najczęściej używanych zapytań dla szybszego wyszukiwania w przyszłości
  • Wykonywanie dowolnych wyszukiwań
  • Przeprowadzanie ukierunkowanych wyszukiwań za pośrednictwem centrów zainteresowań
  • Możliwość szybkiego wyszukiwania indeksowanych danych zamiast przeszukiwania bieżącej transakcyjnej bazy danych

– Naszym celem było zdefiniowanie na nowo sposobu, w jaki wyszukiwane są dane w przedsiębiorstwie tak, jak korzystanie z wyszukiwarek internetowych zmieniło się w ostatnich latach – stwierdził Dean Hager, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Lawson Software. – Nasi klienci mówili nam, że potrzebują łatwego sposobu na wyszukiwanie informacji w ramach ich systemów wspierających zarządzania przedsiębiorstwem, a także w ramach ich osobistych środowisk pracy. Pragnęli funkcji wyszukiwania, która odpowiada temu, z czym mają do czynienia w przypadku przeszukiwania zasobów Internetu. Nie chcieli jednocześnie, aby nowa funkcjonalność narażała bezpieczeństwo systemu lub efektywność jego pracy. Lawson Enterprise Search odpowiada na te potrzeby dostarczając wartości dodanej w postaci większej produktywności pracowników oraz ich satysfakcji z faktu, że nie muszą już ręcznie wyszukiwać potrzebnych informacji płynących z systemu Lawsona – dodał Dean Hager.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu