Innowacyjne wdrożenie rozwiązań Parallels przez wirtuale.pl

Agencja e-marketingowa wirtuale.pl zakończyła prace nad uruchomieniem nowej platformy hostingowej – uti.pl. Jako rdzeń programowy wykorzystane zostały zaawansowane rozwiązania dedykowane dla hostingodawców, dostarczone przez Paralells – jednego z czołowych dostawców oprogramowania tego typu.

Wdrożenie objęło systemy takie jak: Parallels Business Automation Standard jako platformę automatyzacji usług, panele zarządzania dla Klientów – Parallels Plesk Control Panel. W dbałości o bezpieczeństwo, niezawodność rozwiązań oraz wydajność, całość oprogramowania uruchomiona została w środowisku zwirtualizowanym, jakim jest Paralells Virtuozzo Containers.

Implementacja rozwiązań Parallels objęła głęboką personalizację dostarczonych rozwiązań. Dostosowana została szata graficzna sklepu Business Automation. Rozwiązania billingowe zmieniono dla polskich potrzeb. Oprogramowanie zintegrowano z polskimi platformami płatności online, wdrożone zostało także automatyczne rozliczanie przelewów otrzymywanych od Klientów. Dotychczas w Polsce nikt tak głęboko nie integrował rozwiązań Parallels.

„Ze względu na fakt, że realizowaliśmy innowacyjne na polskim rynku wdrożenie, musieliśmy poradzić sobie z wieloma problemami. Przyzwyczajenia polskich użytkowników są inne niż w zachodniej części Europy – np. polskie firmy przywykły do płatności przelewem. Standardem na Zachodzie są płatności kartą, w tym płatności cykliczne. Wprowadzając rozwiązania Parallels konieczna była rozbudowa oprogramowania o dodatkowe aspekty billingowe. To co obecnie Państwo zobaczycie w serwisie uti.pl jest jedynie zapowiedzią tego, co wprowadzimy na rynek w najbliższym czasie.” – mówi Szczepan Rędzioch, Manager ds. Rozwoju i Technologii, pełniący funkcję managera projektu wdrożenia w wirtuale.pl.

Wyjątkowość rozwiązania potwierdza Jan Lekszycki, Territory Manager Parallels: „PBA Standard wspiera operacje biznesowe dostawcy usług „chmury” w tym billing, zamawianie usług, fakturowanie, zrządzanie usługami, business inteligence oraz komunikację z klientem końcowym. Wdrożenie przeprowadzone przez naszego partnera – firmę wirtuale.pl – jest jednym z najbardziej innowacyjnych wdrożeń rozwiązania Parallels Business Automation Standard w Polsce, a także w skali Europy. Dotychczas niewielu z naszych Klientów zdecydowało się na tak głęboką personalizację rozwiązań tego rozwiązania. Całe wdrożenie prowadzone było w duchu wysokiej kultury projektowej. Tym samym wirtuale.pl pokazuje jak sprawnie zaimplementowało zarządzanie projektami innowacyjnymi w swojej organizacji.”.

Jako partnera infrastrukturalnego wirtuale.pl zdecydowało się wybrać firmę Beyond – obecnie najnowocześniejsze data center w Polsce. Dla potrzeb nowej platformy dostarczone zostały indywidualnie skonfigurowane serwery, tak aby zapewnić jednocześnie wysoką wydajność oraz niezawodność dostarczanych rozwiązań.

„Jak pokazuje ostatnia awaria łącz w południowej części Polski, która przez kilkanaście godzin uniemożliwiła korzystanie z usług tak znanych firmy hostingowych jak Netart czy kei.pl, wybór odpowiedniego partnera jest kluczowy dla wysokiej niezawodności świadczonych usług. Tutaj także okazało się, że dokonana przez nas decyzja była trafiona.” – dodaje Szczepan Rędzioch.

Uruchomienie platformy uti.pl poprzedzone było fazą testów: „Zaprosiliśmy do współpracy uznanych blogerów i forumowiczów, poruszających tematy związane z naszym projektem. Poddali Oni naszą platformę wnikliwej analizie i krytyce. Pozwoliło nam to wyciągnąć wiele cennych wniosków, które umożliwią optymalne dopasowanie rozwiązań do potrzeb użytkowników” – mówi Tomasz Dziedzic, Manager ds. Marketingu i PR w wirtuale.pl

Obecnie platforma jest na końcowym etapie testów: każdy z Klientów otrzymuje 70% rabatu na oferowane przez uti.pl usługi.

Wirtuale.pl planuje dalsze prace nad rozwojem uti.pl: uruchamiane będą kolejne usług z dziedziny hostingu danych oraz aplikacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu