Fortress Gifts dla promocji sprzedaży Ramy

przez | 13/05/2009

Wiosną br. ruszyła promocja sprzedaży margaryny Rama Classic. Do opakowania 0,5 kg dołączono prezent dla klienta. To podkładka śniadaniowa w postaci kolorowych, edukacyjnych gier planszowych dla dzieci. Za gadżet odpowiadał Fortress Gifts, czołowy dostawca produktów promocyjnych, specjalizujący się w gadżetach wspierających masowe akcje promocyjne.

Akcję promocyjną przeprowadzono na terenie całego kraju. Do 0,5 kg opakowania margaryny Rama Classic dołączona była jedna z czterech rodzajów podkładek śniadaniowych – gier planszowych. Bajecznie kolorowe podkładki przeznaczone były dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, zachęcały do kupna produktu i zebrania śniadaniowej kolekcji gier. Produkt dostępny był w sklepach sieciowych i lokalnych.

Rama włączyła aspekt edukacyjny. Gry planszowe związane były z promocją zdrowej żywności. Tematyka, zagadnienia i hasła podkreślały ważność codziennego żywienia urozmaiconego w owoce i warzywa.

Celem akcji było wzmocnienie pozycji marki Rama na rynku. Zwrócono również uwagę na budowanie świadomości postrzegania margaryny jako produktu zdrowego. Za realizację gadżetu odpowiadał Fortress Gifts, wspierający masowe akcje promocyjne.