Enterprise – gra o zarządzaniu firmą na wymagającym rynku

House of Skills wprowadza do swej oferty nową symulację biznesową, która została stworzona z myślą o dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym. Enterprise jest nową symulacyjną grą decyzyjną w ofercie firmy szkoleniowo – doradczej House of Skills. Pozwala zmierzyć się z wyzwaniami stawianymi przez zachodzące zmiany na rynku. Uczestnicy mają szansę w sposób całościowy spojrzeć na własną organizację pod kątem strategicznym i ekonomicznym. Jej celem jest rozwinięcie kompetencji, które ułatwią menedżerom wdrożenie w firmie strategii działań rynkowych i konkurencyjnych dostosowanych do obecnej koniunktury.

„W czasie gorszej koniunktury, firmy poszukują rozwiązania swoich problemów biznesowych głównie w redukcji kosztów” – mówi Piotr Gryko, Senior Partner w House of Skills. „Po wydatkach na inwestycje i marketing, ograniczane są koszty zatrudnienia. Konsekwencje pojawiają się bardzo szybko – firma wpada w spiralę: redukcja kosztów – obniżenie jakości pracy – niższe wyniki – konieczność dalszej redukcji kosztów”.

Metodą na ominięcie „błędnego koła” jest przygotowanie menedżerów do systemowego spojrzenia na funkcjonowanie przedsiębiorstwa w określonej sytuacji rynkowej. Dzięki temu łatwiej będzie im podejmować decyzje zgodne z wytycznymi przełożonych. Wczesna interwencja menedżerska może powstrzymać redukcję zatrudnienia lub przyczynić się do stworzenia efektywnego i zmotywowanego zespołu z tych, którzy w firmie zostali. Enterprise jako narzędzie szkoleniowe umożliwia poznanie praktycznych zasad stosowanych metod planowania strategicznego. Uczestnicy są dzieleni na rywalizujące ze sobą zespoły. W grupach podejmowane są rzeczywiste decyzje biznesowe, ustalane na podstawie różnorodnych analiz i danych rynkowych.

„Gry symulacyjne świetnie się sprawdzają, gdy chodzi o poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla firm oraz obserwacji skutków ich wdrażania.”- mówi Piotr Gryko, senior partner House of Skills. „Symulacja ma dostarczyć uczestnikom inspiracji. Gry zmuszają do szybkiego, dynamicznego działania. Nie wymagają przy tym recytowania książkowych definicji, a raczej pomagają sprawdzić intuicyjne rozumienie zagadnień. W końcu na tym polega zarządzanie w praktyce.”

Enterprise została stworzona przez Celemi, jednego ze światowych liderów branży edukacyjnych symulacji biznesowych. Firma działa w 40 krajach świata, jej rozwiązania są dostępne w Polsce od 1990 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu