StorageLibrary T120+ w Veracomp

W ofercie Veracomp SA, autoryzowanego dystrybutora Tandberg Data, dostępne są nowe biblioteki taśmowe. Modele StorageLibrary T40+ i  T120+ oferują do 114 slotów oraz pojemność (bez kompresji) sięgającą 91 TB. Urządzenia pozwalają użytkownikom na rozwój systemu przechowywania danych wraz ze wzrostem potrzeb w zakresie tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji.

StorageLibrary T120+ to skalowalna biblioteka taśmową oferującą od 24 do 114 slotów oraz pojemność (bez kompresji) wynoszącą od 9,6 do 91 TB. Rodzina StorageLibrary T40+ obejmująca modele StorageLibrary T40+, T80+ i T120+, może korzystać z napędów o pełnej i połówkowej wysokości (LTO-3 /  LTO-4) oraz wyposażona jest w wiele funkcji zarządzania.

Urządzenia StorageLibraryTM T40+, oferowane w skalowalnych obudowach o wysokości od 4U do 12U, zapewniają doskonałe osiągi i dużą pojemność (do 91 TB w przypadku modelu T120+). Biblioteki taśmowe mają wielkie znaczenie dla działów IT wykonujących duże kopie zapasowe w sposób automatyczny oraz wymagających elastyczności, niezawodności i ponadczasowej technologii. Dzięki elastycznej pojemności, wydajności oraz obsłudze standardów LVD SCSI, Fibre Channel i SAS, biblioteki StorageLibrary nadają się doskonale do stosowania w środowiskach większości firm średniej wielkości i dużych korporacji.

Elastyczna skalowalność

Urządzenie StorageLibrary T120+ może przechowywać do 182 TB skompresowanych danych i zapisywać je z prędkością 10,5 TB na godzinę. Funkcja „Pojemność na Żądanie” (Capacity on Demand – COD) pozwala użytkownikom na łatwe zwiększanie pojemności użytecznej wraz ze wzrostem zapotrzebowania na kopie zapasowe. Funkcja „Wydajność na Żądanie” (Performance on Demand – POD) umożliwia dodanie 6 napędów LTO o pełnej wysokości lub 12 napędów o połówkowej wysokości. Użytkownicy mogą zainstalować dodatkowe napędy lub zastosować napędy LTO następnej generacji, aby zwiększyć pojemność i wydajność biblioteki taśmowej, gdy jest to potrzebne.

Łatwość zarządzania

Urządzenie StorageLibrary T40+ wyposażone jest w wiele funkcji służących do zarządzania i konserwacji, zapewniających minimalny czas przestojów i łatwość zarządzania. Niezawodność biblioteki taśmowej jest zwiększona w wyniku zastosowania zasilaczy nadmiarowych wyposażonych w funkcje równoważenia obciążenia i zapewniających pracę pomimo awarii. Przy pomocy interfejsu zarządzania zdalnego (działającego w oparciu o przeglądarkę), administratorzy mogą zdalnie monitorować, kontrolować, konfigurować i diagnozować biblioteki taśmowe za pośrednictwem sieci Internet, z dowolnego miejsca na świecie. W przypadku awarii, biblioteka może automatycznie wysłać powiadomienie w postaci wiadomości e-mail. Ponieważ urządzenie obsługuje protokół SNMP, informacja o awarii jest natychmiast przesyłana do komputera głównego.

Biblioteki taśmowe firmy Tandberg Data oferują funkcję WORM (jednokrotny zapis, wielokrotny odczyt) oraz szyfrowanie (tylko napędy LTO-4), aby zapewnić lepszą ochronę danych i zgodność z obowiązującymi przepisami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu