Podziel się radością

„Podziel się radością” to akcja Orange, dzięki której pacjentki kilkunastu oddziałów położniczych w całej Polsce mogą bezpłatnie korzystać z laptopów i bezprzewodowego dostępu do internetu. Dzięki  temu kobiety oczekujące dziecka i te, które właśnie zostały mamami, mogą być  w kontakcie z najbliższymi przez 24 godziny na dobę. Łatwy dostęp do sieci, poczty elektronicznej czy komunikatorów internetowych pozwoli im błyskawicznie podzielić się radością z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie.

Rozpoczęta w maju akcja to już druga edycja zorganizowanej przez Orange kampanii internetowej dedykowanej najmłodszym i ich mamom. Doświadczenia ubiegłego roku dowiodły, że kobiety czekające na poród i młode mamy bardzo chętnie piszą maile do rodziny, wysyłają zdjęcia maleństwa i dzielą się swoją radością z całym światem. Mamy korzystające z internetu w szpitalach chętnie korzystają też z komunikatorów, wymieniają opinie na forach społecznościowych i szukają informacji o porodzie oraz pielęgnacji swoich pociech.

Ciąża i poród to szczególny moment w życiu każdej kobiety i jej rodziny. To czas, kiedy bardziej niż zwykle potrzebuje wsparcia i kontaktu z najbliższymi osobami. Niestety nie zawsze ma taką możliwość. Określone godziny odwiedzin w szpitalu, mąż pracujący za granicą, rodzina mieszkająca w innej miejscowości, to tylko niektóre z przyczyn uniemożliwiających kontakt z bliskimi. Jego brak może wywoływać uczucie osamotnienia i przygnębienia wpływając na gorsze samopoczucie pacjentki. Tymczasem ciąża i narodziny dziecka powinny być najszczęśliwszym czasem w życiu kobiety. Sprzyja temu akcja Orange „Podziel się radością”, dzięki której na oddziałach położniczych dwudziestu szpitali w całej Polsce pacjentki mogą bezpłatnie korzystać ze stanowisk wyposażonych w laptopy  i bezprzewodowy internet.

„Narodziny dziecka zawsze wiążą się z ogromnymi emocjami. Dzięki dostępowi do bezprzewodowego internetu młode mamy mogą niemal natychmiast podzielić się swoim szczęściem z przyjaciółmi i znajomymi, pochwalić się zdjęciami malucha oraz „na gorąco” przekazać im swoje przeżycia. Kontakt przez internet to również wsparcie w trudnych momentach, które czasem towarzyszą temu radosnemu wydarzeniu.”- tłumaczy Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP. W zeszłym roku nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i bardzo ciepłym przyjęciem ze strony pacjentek i personelu szpitali. Często przy komputerach można było spotkać nawet kilka mam, które wspólnie korzystały  z sieci i wymieniały spostrzeżenia. Nasze laptopy były praktycznie bez przerwy  w użyciu, dlatego postanowiliśmy powtórzyć akcję w tym roku.” – dodaje.

W tym roku stanowiska komputerowe ustawione zostaną na 20 oddziałach położniczych. Każde z nich jest wyposażone w  biurko i krzesło oraz laptopa Dell Inspirion 1525 lub Dell XPS M1330 z modemem do mobilnego internetu. Stanowiska są umiejscowione tak by pacjentki miały do nich wygodny dostęp przez całą dobę i nie zakłócały pracy oddziału. Pierwsze z nich pojawiły się w szesnastu szpitalach już w kwietniu, będzie można z nich korzystać do 30 czerwca 2009 r.

Być blisko – w dobrych i złych chwilach

Akcja „Podziel się radością” jest wsparciem również dla kobiet, dla których ciąża i pobyt w szpitalu jest związany z silnym stresem i obawą o zdrowie dziecka. W przypadku powikłań, kobiety nierzadko muszą spędzić w nim nawet kilka miesięcy, często z dala od miejsca zamieszkania. Dostęp do internetu daje im możliwość choćby wirtualnego kontaktu z najbliższymi, co jest niezwykle ważne dla ich psychiki i dobrego samopoczucia. Stały dostęp do sieci ma też wymiar praktyczny. Mamy mogą zajrzeć na fora tematyczne (np. o pielęgnacji noworodka), przeczytać dostępne w internecie publikacje i na bieżąco konsultować nowe informacje z lekarzem prowadzącym. Oprócz tego mogą zamówić przez internet wszystkie potrzebne im i dziecku artykuły, w które nie zdążyły się zaopatrzyć przed pójściem do szpitala.

Nowoczesna mama online

Współczesna mama jest pełnoprawnym członkiem społeczeństwa informacyjnego. Świadomie korzysta z internetu a możliwość bycia „online” także w szpitalu to dla niej szansa, by być „na bieżąco”. Dla niektórych kobiet oznacza to aktywne uczestnictwo w internetowej społeczności matek. Dla innych – np. pań prowadzących działalność gospodarczą czy aktywnych zawodowo – możliwość śledzenia spraw i aktualności w firmie.

Lista szpitali wyposażonych w stanowiska internetowe Orange:

1. Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku
2. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy
3. Wojewódzki Szpital im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy
4. Akademickie Centrum Kliniczne Szpital AM w Gdańsku
5. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku
6. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie
7. Szpital Położniczo-Ginekologiczny UJASTEK w Krakowie
8. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie
9. II Miejski Szpital im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi
10. Szpital im. Fr. Raszei w Poznaniu
11. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Tadeusza Sokołowskiego  w Szczecinie
12. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 w Szczecinie
13. Szpital Specjalistyczny Św. Zofii w Warszawie
14. Szpital Bielański w Warszawie
15. Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Świętej Rodziny w Warszawie
16. Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu

Kolejne szpitale już wkrótce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu