OSOZ udostępnił nowe usługi medyczne w Internecie

Rejestracja On-Line z potwierdzeniem SMS oraz możliwość sprawdzenia dostępności leków w aptece za pomocą Internetu to jedne z wielu nowych usług przygotowanych przez Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia – największy polski projekt z zakresu Telemedycyny i EHR (Electronic Health Record) (www.osoz.pl)

Celem wdrażanych modułów jest usprawnienie kontaktu pomiędzy pacjentem a jednostkami polskiej opieki zdrowotnej. – Wdrożone moduły to kolejne elementy budowanej przez nas od 10 lat platformy, której celem jest wspieranie polityki zdrowotnej w Polsce – mówi Rafał Kozioł, Dyrektor Wydziału Systemu OSOZ.

Rejestracja On-Line stwarza pacjentowi możliwość umawiania się na wizytę z każdego miejsca na świecie, dzięki czemu może on zaoszczędzić swój własny czas. Ponadto pacjent nie ponosi przy tym dodatkowych kosztów związanych z telefonowaniem do przychodni i uzgadnianiem szczegółów dotyczących wizyty z pracownikiem rejestracji. Może on także otrzymać potwierdzenie o wyznaczonym terminie wizyty za pomocą usługi SMS.

Rejestracja On-Line jest dużym udogodnieniem również dla jednostek opieki zdrowotnej i to nie tylko ze względu na optymalizację kosztów. Każda przychodnia lub szpital może umieścić generowany w systemie OSOZ.pl terminarz na swojej stronie Internetowej bez konieczności późniejszego synchronizowania i kopiowania danych o umówionych spotkaniach. Dla pacjenta tak dokonana rejestracja uzyskuje takie samo znaczenie jak rejestracja dokonana osobiście w jednostce opieki zdrowotnej.

Dzięki innowacyjnej funkcji „Moje Apteki”, każdy zarejestrowany użytkownik może sprawdzić dostępność leku w danej aptece. W ten sposób będzie mógł zaoszczędzić zarówno własny czas, jak i czas farmaceuty.

Nowe funkcjonalności są integralną częścią internetowego Indywidualnego Konta Zdrowotnego oraz Karty Zdrowia Pacjenta, które oferują pełny wachlarz usług umożliwiających m.in. gromadzenie danych na temat zdrowia pacjenta.

Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia to pierwszy i największy w Polsce projekt z zakresu telemedycyny i EHR (Electronic Health Record). OSOZ to kompleksowy i długofalowy system informacyjny, zaprojektowany w celu wspomagania zdrowia społeczeństwa, integrujący całą polską opiekę zdrowotną i umożliwiający wzajemną wymianę informacji pomiędzy podmiotami w niej uczestniczącymi. Z systemu korzystają pacjenci, lekarze i farmaceuci z całego kraju.

System OSOZ tworzony jest przez firmę KAMSOFT, która od 20 lat specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla polskiej opieki zdrowotnej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu