Nadchodzi SkyCash

System płatności mobilnych SkyCash został po raz pierwszy zaprezentowany branży bankowej na konferencji SEPA. Ten niezwykle intuicyjny i niezależny od karty SIM model płatności, zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania i działa w każdej sieci komórkowej. Jego wprowadzenie zapowiadane jest w drugiej połowie tego roku.

SkyCash to system niezależny od operatorów telekomunikacyjnych, działający w każdej sieci GSM, który pozwala na dokonywanie natychmiastowych przelewów. Można go z powodzeniem stosować w rozliczeniach pomiędzy znajomymi, w płatnościach w Internecie, czy w punktach usługowych, np. sklepy, fryzjer, kosmetyczka, czy taxi. Wprowadzenie SkyCash planowane jest w drugiej połowie tego roku. Dzięki wyeliminowaniu pośrednictwa operatorów komórkowych i narzucanych przez nich wysokich marż SkyCash ma szansę na otwarcie rynku płatności mobilnych w Polsce.

– SkyCash jest przełomowy ze względu na intuicyjną obsługę, połączoną z bezpieczeństwem na poziomie powszechnie używanych kart płatniczych i bankowości elektronicznej. System działa u każdego operatora w Polsce, ponieważ jest niezależny od karty SIM. Warto zaznaczyć, że rozwiązania tego typu, funkcjonujące na innych kontynentach, szybko stają się popularne – powiedział Michał Olszewski, odpowiadający w SkyCash za rozwój biznesu.

Jak wskazuje opublikowany w marcu br. raport KPMG, w Europie Środkowo-Wschodniej rynek płatności komórką osiągnie w 2012 r. wartość 6 mld USD. W tym czasie wartość światowego rynku sięgnie 150 mld USD. Polski rynek, ograniczający się praktycznie do Premium SMS – będącego zaledwie namiastką płatności mobilnych, osiągnął w zeszłym roku pułap 800 mln zł. – Ten segment rynku znajduje się w naszym kraju od lat pod kontrolą operatorów GSM. Dyktowane na nim marże to 30, a nawet 50%. Rozwiązania typu SkyCash, niezależne od karty SIM, całkowicie położą kres dominacji operatorów komórkowych i wysokim marżom, z korzyścią dla klientów i rozwoju rynku mobilnych płatności – powiedział Hubert Telecki, odpowiedzialny w SkyCash za współpracę z bankami.

Rozwój telefonii komórkowej umożliwił wejście na rynek płatności mobilnych. Według szacunków, 85% telefonów na polskim rynku ma dostęp do Internetu. Ponadto konsumenci powszechnie używają Internetu przez komórkę, gdyż stał się tani i łatwo dostępny. Do tej tendencji idealnie dopasował się SkyCash z intuicyjną obsługą i wysokim poziomem bezpieczeństwa na poziomie kart płatniczych i bankowości elektronicznej.

– Nasz system został dostosowany do różnych modeli telefonów. Dzięki temu mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy – powiedział Jarosław Potiuk, odpowiedzialny za stronę technolgiczną SkyCash.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu