Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku otrzymała Grand Prix Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce

Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku, odebrała 8 maja 2009 roku w imieniu rodziny Zaleskich nagrodę specjalną GRAND PRIX CCIFP za rozwój relacji polsko-francuskich. Statuetkę wręczył Pan  François Colombié, Prezes CCIFP, podczas jubileuszowej Gali Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce.

W uzasadnieniu nagrody podkreślone zostały liczne zasługi rodziny Zaleskich, która poza ogromnymi inwestycjami (400 mln Euro w 2008 r. przeznaczonymi na otwarcie Alior Banku) zajmuje się również mecenatem i wspieraniem działalności kulturalnej w Polsce i we Francji. Nagroda ta została przyznana w tym roku po raz pierwszy.

„Jestem wzruszona, że uhonorowano mnie i moją rodzinę tą nagrodą. To dla mnie bardzo prestiżowe wyróżnienie. Jest ono zasługą nie tylko rodziny Zaleskich, ale też całego zespołu Alior Banku, który tworzą doświadczeni polscy menedżerowie i specjaliści.” – powiedziała Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku.

Tegoroczna Gala CCIFP była szczególna, gdyż było to jubileuszowe 15 już spotkanie środowiska francusko-polskiego biznesu. W tym roku po raz drugi przyznano również nagrody GRAND PRIX CCIFP, mające na celu uhonorowanie firm, które łączą rozwój ekonomiczny z odpowiedzialnością społeczną. Jury, w którego skład weszli Ludwik Sobolewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych, prof. Witold Orłowski, Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, François Colombié, Prezes CCIFP oraz Jérôme Baconin, Doradca ekonomiczny ds. Europy Środkowej i krajów Bałtyckich Misji Ekonomicznej Ambasady Francji w Polsce oraz Kazimierz Krupa, redaktor naczelny miesięcznika Forbes, dokonało wyboru laureatów. Poza nagrodą specjalną dla rodziny Zaleskich, w kategorii Najlepsze Wyniki zwyciężyła firma Euro Bank SA, Najlepszym Pracodawcą został Boiron Sp. z o. o., a osiągnięciami w zakresie Zrównoważonego Rozwoju może pochwalić się Michelin Polska. W konkursie mogły brać udział firmy stowarzyszone w CCIFP, przedsiębiorstwa polskie, francuskie i zagraniczne, niezależnie od wielkości i sektora działalności.

W marcu 2009 roku Helene Zaleski znalazła się również wśród dziesięciu najbardziej wpływowych Kobiet w Polsce w rankingu opublikowanym przez miesięcznik Home & Market.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu