3Com rozszerza korporacyjną ofertę H3C wprowadzając nową platformę przełącznikową dla centrów przetwarzania danych

S12500 jest odpowiedzią H3C na zapotrzebowanie na “bezkompromisowe” sieci, która zmienia też dotychczasową ekonomikę centrum przetwarzania danych oferując większe zagęszczenie portów, szybsze działania i mniejsze zużycie energii, niż produkty konkurencyjne a także nowy poziom elastyczności w dziedzinie konsolidacji centrów przetwarzania danych.

Intelligent Management Center oferuje prawdziwe zarządzanie “w jednym oknie” zasobami, usługami, elementami sieci i adresuje rygorystyczne wymagania operacji w centrach przetwarzania danych.

W ramach globalnego debiutu portfolio produktów H3C przeznaczonych dla rynku enterprise, firma 3Com zaprezentowała nową elastyczną platformę przełączników dla centrów przetwarzania danych oraz rozwiązanie służące do zarządzania następnej generacji. Model H3C® S12500 jest nowym przełącznikiem przeznaczonym dla rynku enterprise służącym do agregacji i zbudowanym z myślą o centrach przetwarzania danych. Charakteryzuje się nowoczesną architekturą, która jest w stanie przesłać 2,2 miliarda pakietów na sekundę (pps) przez wiązkę typu non-blocking o pojemności 6,6 Terabitów na sekundę (Tbs). Posiada do 128 10-gigabitowych portów lub 864 gigabitowe porty ethernetowe typu “non-blocking” i potrzebuje o 50% energii elektrycznej mniej niż konkurencyjne rozwiązania.

Nowa platforma przełącznikowa jest zarządzana za pomocą nowego rozwiązania klasy enterprise H3C Intelligent Management Center (IMC), które pozwala na unikalne zarządzanie “w jednym oknie” kompletną heterogeniczną infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa i integruje się z istniejącymi systemami dając maksimum wydajności i wartości.

Poprzez rozbudowę portfolio H3C firma 3Com pokazuje, że możliwa jest dziś zmiana fundamentalnych zależności finansowych w centrum przetwarzania danych bez naruszania wydajności ani ograniczania funkcji. W przeszłości przy wybieraniu platformy przełącznikowej dla centrum przetwarzania danych firmy musiały wybierać kompromis w obszarze kosztów, szybkości lub efektywności. “Bezkompromisowe” rozwiązania 3Com zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o niskich kosztach zakupu i użytkowania (TCO), posiadają elastyczną architekturę aby wykorzystywać wszystkie nowinki technologiczne, które przyniesie przyszłość a jednocześnie wspierają coraz większe wymagania wielkich przedsiębiorstw.

Uwaga koncentruje się dziś na centrum przetwarzania danych, jako na krytycznym zasobie firmy, który łączy serwery, aplikacje, przestrzenie dyskowe oraz usługi. Wynika z tego wymóg nieprzerwanego działania przez 365 dni w roku. Jednocześnie firmy napotykają na coraz większe kłopoty i ograniczenia dotyczące posiadanych starszych modeli przełączników w centrach danych, czego skutkiem jest nie zaspokajanie potrzeb organizacji na poziomie gęstości, szybkości, skalowalności, dostępności i oszczędności energii. Kolejnym wyzwaniem jest trend do upraszczania sieci i redukcji całościowych wydatków na IT poprzez centralizację i konsolidację zasobów i lokacji.

Platforma H3C S12500 wspiera szeroki zakres rozszerzalnych zintegrowanych usług od zaawansowanych aplikacji bezpieczeństwa lub optymalizacji, aż po zwirtualizowane usługi sieciowe. Dla działu IT oznacza to możliwość szybkiego udostępniania nowych usług, które są blisko związane z bieżącymi priorytetami operacyjnymi. Platforma oferuje również klientom jasne możliwości przejścia od rozproszonych centrów przetwarzania danych do wariantu opartego o jeden przełącznik z wbudowaną redundancją i sprężystością na bazie H3C Intelligent Resilient Framework (IRF). IRF gwarantuje lokalną i rozproszoną geograficznie wysoką dostępność, sprężystość oraz balansowanie ruchu. Pozwala to firmom na stopniowe budowanie jądra sieci wraz ze wzrostem potrzeb i na również stopniowe finansowanie rozbudowy.

Rozwiązania H3C dla centrów przetwarzania danych zaproponowane przez 3Com dają firmom możliwość konsolidacji ich działalności i zmniejszenia wydatków na IT i infrastrukturę sieciową, jednocześnie dając gwarancję posiadania technologii następnej generacji i ochrony inwestycji dla kluczowych zagadnień, takich jak wirtualizacja i cloud computing. Rozwiązania typu data center od H3C dają dodatkową korzyść większej szybkości, agregacji gęstości portów w przełącznikach i serwerach, odporności na błędy, wysokiej dostępności, większej efektywności i mniejszego kosztu eksploatacji.

Fakty

H3C Switch 12500 został zaprojektowany do pracy z wysokiej gęstości aplikacjami (gigabit ethernet i 10-gigabit), nadaje on nowe znaczenie przełącznikom w dużych centrach przetwarzania danych:,

 • Oferuje niespotykany poziom gęstości sieci, szybkości i wysokiej dostępności.
 • Daje uproszczone, elastyczne i oszczędne energetycznie opcje wdrożeniowe wspierając konsolidację w centrum danych i prowadząc do obniżenia kosztów operacyjnych IT
 • Jest idealny dla dużych przedsiębiorstw i dostarczycieli usług data center, którzy potrzebują najbardziej wydajnych rozwiązań przełącznikowych do wspierania: konsolidacji centrum przetwarzania danych, szybkości, cloud computing, agregacji klastrów serwerowych, ciągłości biznesu i usług “disaster recovery.”

Kluczowe zalety H3C S12500:

 • Dostępny w dwóch wariantach zależnych od wymagań szybkościowych i pojemnościowych u klienta, od ośmio slotowych obudów, które dostarczają 3 terabity na sekundę (Tbps) i forwardują do 960 milionów pakietów na sekundę (pps), w przypadku drugiego modelu parametry to 18-slotowa obudowa, 6,6 terabitow i 2,2 miliardy pakietów na sekundę.
 • Nowe niespotykane dotąd w centrach przetwarzani danych korzyści finansowe wynikające z wyjątkowego stosunku ceny do wydajności, między innymi w postaci wysokiej gęstości portów w liczbie 128 portów 10 gigabitowych portów i 864 portów gigabitowego ethernetu.
 • Zużywa jedynie 80 watów energii na jeden 10-gigabitowy port, o ponad 50% mniej niż konkurencyjne produkty
 • Daje ochronę inwestycji będąc zaprojektowanym z myślą o przyszłości:
 • Bezproblemowe przejście na 40/100 Gigabit Ethernet światłowód poprzez  Ethernet (FCoE).
 • Pojedyncza wirtualna wiązka dzięki opatentowanej przez 3Com technologii IRF umożliwia działowi IT zarządzanie oddalonymi lokacjami tak, jakby stanowiły jedną
 • Daje operacyjną spójność, ponieważ oparta jest na wspólnym systemie operacyjnym  Comware a zarządzanie odbywa się w jednym oknie (single-pane management). Są to zalety dzielone przez wszystkie produkty H3C.

Intelligent Management Center (IMC), jest zaawansowaną platformą zarządzania w jednym oknie opartą na SOA (Service Oriented Architecture), która oferuje szeroki zestaw możliwości zarządzania heterogeniczną siecią:

 • Pozwala na efektywną integrację tradycyjnie rozdzielnych narzędzi i zarządzanie zasobami, usługami i użytkownikami
 • Zaprojektowany by być fundamentem następnej generacji centrów operacyjnej doskonałości, które zastąpią tradycyjny model centrum operacji sieciowych.
 • Zbudowane od podstaw aby wspierać model operacyjnego centrum IT Information Technology Infrastructure Library (ITIL)
 • Pełne wsparcie FCAPS (Fault, Configuration, Administration, Performance, Security) dla zarządzania i infrastruktury sieci.

S12500, jak wszystkie produkty H3C, zostało zaprojektowane z myślą o przyszłości i przy wykorzystaniu najnowszych technologii dostępnych w branży. Używając procesorów klasy “merchant” w miejsce wąsko specjalizowanych klasy ASIC, H3C może dać swoim klientom najnowocześniejsze i najbardziej energooszczędne rozwiązania na rynku. Szerokie użycie otwartych standardów daje pewność klientom 3Com, że platforma, którą wybrali będzie łatwo dawała się rozszerzać w przyszłości. Z kolei precyzyjnie wybrane podzespoły o niskim zużyciu prądu dają gwarancję, że oszczędności będą odczuwalne nie tylko przy zakupie technologii H3C, ale i przy codziennym z niej korzystaniu. Współczynnik TCO udało się obniżyć o 33% w kluczowych obszarach, jak capex, wdrożenie, zarządzanie i wsparcie. Jest to znacząco różne podejście od reprezentowanego przez konkurencję.

Cenniki i dostępność

 • Platforma przełącznikowa H3C S12500 dostępna będzie od lipca 2009
 • IMC dostępne będzie od lipca 2009.


PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu