Whopper króluje na dolnym śląsku

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Dolny Śląsk wzbogacił się o dwie nowe restauracje Burger King. Po otwarciu lokalu w legnickiej Galerii Piastów 30 kwietnia przyszła kolej na Galerię Cuprum Arena w Lubinie. 10 maja została tam otwarta 13. restauracja sieci Burger King w Polsce.

Dzięki tym dwóm nowym lokalizacjom oraz funkcjonującej już restauracji we Wrocławiu, Dolny Śląsk stał się regionem Polski o największym zagęszczeniu lokali Burger King.

Sztandarowy produkt Burger King, burger WHOPPER, wyróżnia się spośród innych tego typu produktów oferowanych na polskim rynku 2 cechami: sposobem przygotowania, czyli grillowaniem na ogniu oraz możliwością personalizowania składników, zgodnie z filozofią HAVE IT YOUR WAY. Podstawowymi składnikami WHOPPER’a są: grillowana na ogniu wołowina, dojrzałe pomidory, świeża sałata, majonez, keczup, cebula i plasterki marynowanego ogórka. Jednak każdy klient może dobierać inne składniki, według swoich upodobań smakowych i dietetycznych. Można go zjeść w zestawie z napojem i frytkami (13,99 złotych) lub cieszyć się wyłącznie samym burgerem za 8,49 złotych.

Ponadto, oprócz burgerów z wołowiny, w ofercie Burger King znajdują się kanapki z kurczakiem (np. Crispy Chicken za 7,49 złotych), przekąski (np. krążki cebuli za 3,99 złotych) oraz sałatki (np. Big Garden za 8,19 zł) i desery (X-Cream Sundae za 4,99 złotych).

„Cieszymy się z rozwoju sieci Burger King i faktu, że coraz więcej Polaków nie musi już podróżować, by cieszyć się smakiem kultowego, grillowanego na ogniu Whoppera – mówi Daniel Kasper, Brand President marki Burger King. – „Oferując najwyższej jakości usługi i produkty, staramy się, by w miastach, w których otwieramy nowe lokale, Burger King zdobył dużą grupę wiernych fanów.”

WHOPPER powstał ponad 51 lat temu i szybko stał się kultowym burgerem na całym świecie. Również w Polsce ma dużą rzeszę swoich fanów, którzy doceniają świeży, przygotowany specjalnie na ich zamówienie produkt.

Marką Burger King w Polsce zarządza spółka AmRest. W ostatnich miesiącach otwartych zostało kilka nowych lokalizacji sieci Burger King: w Poznaniu, Krakowie, Legnicy i Lubinie. Wkrótce dołączą do nich następne w kolejnych miastach.

Burger King to światowa sieć restauracji szybkiej obsługi, serwująca  burgery grillowane na ogniu. Flagowy produkt Burger Kinga – burger Whopper – powstał 51 lat temu i każdy klient może go zamówić według swoich upodobań, zgodnie z filozofią „Have it your way”.  Pierwsza restauracja Burger King została otwarta w 1953 r. w Miami, na Florydzie. Sieć obejmuje ponad 11.600 restauracji w ponad 73 krajach na całym świecie. W Polsce marka Burger King należy do koncernu AmRest, a restauracje są zlokalizowane w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Opolu, Słupsku, Koszalinie, Poznaniu, Legnicy Krakowie i Lubinie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu