Kabiny Jet Republic wprowadzają rewolucję w świecie prywatnych samolotów odrzutowych

Prywatne przedsiębiorstwo lotnicze Jet Republic wprowadza nowy, rewolucyjny design kabiny pasażerskiej, który będzie można podziwiać już w pierwszej serii 110 odrzutowców Learjet 60 XR w październiku 2009 roku.

Choć nie jest to zwykle praktykowane, producent odrzutowców Learjet 60 XR wyraził zgodę, by firma Jet Republic nie tylko określiła styl wnętrz swoich samolotów, ale i zaprojektowała je w każdym szczególe.

Zaprojektowaniem wnętrz kabin samolotów Jet Republic zajął się europejski eskpert w tej dziedzinie – José Luiz Monteiro. Istotne cechy jego designu to możliwość użycia iPoda i telefonu BlackBerry, wyjątkowa przestrzenność i specjalne funkcje kuchni pokładowej, które pozwalają przekształcić kabinę samolotu w prawdziwą podniebną restaurację. Ogromnym atutem są również wygodne rozkładane siedzenia, umożliwiające pasażerom korzystanie z kina pokładowego czy też pozwalają na drzemkę w pełnym komforcie.

– Naszym celem było opracowanie kabiny wygodnej i praktycznej, ale i pełnej luksusu, zdecydowanie wyróżniającej się wśród innych – podkreśla José Luiz, Dyrektor ds. Projektowania Kabin w Jet Republic. My – zamiast standardowej jednolitości, typowej dla wnętrz większości kabin prywatnych odrzutowców – proponujemy w naszych Learjetach elegancję, która sprosta wyrafinowanemu smakowi naszych europejskich pasażerów. Każdemu najmniejszemu elementowi tego designu poświęciłem tyle uwagi, ile jubiler poświęca kształtowaniu delikatnej biżuterii. Według mnie, prawdziwa elegancja tkwi w szczegółach – mówi José Luiz.

Jonathan Breeze, Dyrektor Generalny firmy, były pilot RAF-u również przyczynił się do opracowywania konceptu nowego designu, a w szczególności układu kabiny.

– Od dawna kwestie odpowiedniego wyposażenia kabin i ich obsługi nie dotrzymywały kroku zaawansowanym technologiom, które są standardem w samolotach tej klasy. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że osiągnięcie najwyższego i niezmiennego poziomu naszych usług będzie wymagało zupełnie nowego spojrzenia na potrzeby członków naszego klubu. Szukaliśmy sposobu, w jaki je zaspokoimy – zaczęliśmy więc od podstaw – mówi Jonathan Breeze, CEO firmy Jet Republic.

– Rozważmy, na przykład, kwestię posiłków. W samolotach tej klasy zwykle obowiązuje samoobsługa, a jedzenie to po prostu kanapki – nie ma mowy o czymś na ciepło czy świeżej kawie. Napoje są przygotowywane przed startem samolotu i przez kilka godzin przechowywane w termosie. My, dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu części kuchennej samolotu, podajemy gorące posiłki na porcelanowych talerzach, a dzięki specjalnie dla nas zaprojektowanego ekspresu do kawy Iacobucci, także świeżą kawę Nespresso. Samodzielne zaprojektowanie kabiny pozwala nam oferować usługi pierwszej klasy przy niewysokich cenach – podsumowuje Jonathan Breeze.

Innowacyjny układ kabiny

Aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, firma Jet Republic opracowała indywidualny plan wnętrza. W kabinie klubowym fotelom towarzyszą duże stoły. Fotele są lżejsze i wygodniejsze, a ich estetyka znakomicie dopełnia styl nowej kabiny. Boczne krawędzie są węższe i bardziej ergonomiczne, zgodnie z konceptem designu.

Nowy układ kabiny obejmuje wyjątkowo dużą przestrzeń kuchenną – największą i najlepiej wyposażoną w branży. idziemy na kompromis – na życzenie podajemy cappuccino, mrożone koktajle i cynamonowe ciastka, a także składający się z trzech dań, gorący obiad. Nasze standardy są pierwszej klasy, co jest praktycznie niespotykane w prywatnych samolotach średniej wielkości.

By jak najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń dopracowaliśmy także standardy toalety. Większe, płaskie powierzchnie, pokaźniejsze lustro i dodatkowe schowki sprawiają, że nasza skromna toaleta staje się luksusową łazienką.

Eleganckie wnętrza

W swoim projekcie José Luiz zastosował najdoskonalsze materiały, choć skorzystał z nich w wyjątkowo dyskretny sposób. Opracowując design, zrezygnował ze wszystkiego, co było niepotrzebne. Dzięki temu osiągnął perfekcyjny mariaż formy i funkcji.

Nowo zaprojektowana kabina wpływa na wszystkie zmysły. Użycie przeciwstawnych faktur różnych materiałów niesie przyjemność w dotyku i dodaje wnętrzu głębi. Dobrana gama kolorów wywołuje spokój i zadowolenie, subtelne, drewniane elementy współgrają z delikatnymi tkaninami. Zastosowanie minimalistycznych linii w całej kabinie daje poczucie większej przestrzeni.

Zaawansowana technologia

Członkowie naszego klubu mogą swobodnie korzystać z iPodów i telefonów BlackBerry, co pozwala im pozostać w kontakcie ze światem, lub też przekształcić wnętrze kabiny w swoje prywatne kino czy też studio dźwiękowe. Ten pozornie błahy element naszych usług trzeba wziąć pod uwagę już od początku projektowania samolotu – takiego systemu nie można po prostu dodać do samolotu, w którym nie był od początku zainstalowany.

Usługi stewardów lub stewardes i obsługa pasażerów

Kolejną nowością w branży są usługi władających kilkoma językami stewardów lub stewardes. Obecność dodatkowego członka załogi uwzględniliśmy już przy projektowaniu kabiny – stanowi to podstawę naszej filozofii obsługi pasażerów.

Ponadto, dostosowana do wymagań pasażerów obsługa nie kończy się z chwilą lądowania, lecz zaspokaja wszystkie potrzeby członków naszego klubu – od rezerwacji stolika w restauracji po zakup prezentu dla bliskiej osoby – niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Ta światowej klasy obsługa dostępna jest przez 24 godziny na dobę.

José Luiz Monteiro, Dyrektor ds. Projektowania Kabin

José Luiz projektuje wnętrza samolotów już od 13 lat, a ostanio był Dyrektorem ds. Wyglądu Kabin w NetJets Europe. José studiował projektowanie przemysłowe na Domus Academy w Milanie, a po ukończeniu studiów w 1995 roku zaczął projektować wnętrza samolotów dla Jet Aviation. Podczas swoich 10 lat pracy projektował kabiny samolotów prywatnych, rządowych, korporacyjnych i ekskluzywnych. W 2005 roku, kiedy opuszczał firmę, był już Kierownikiem ds. Programowych i Głównych Klientów.

José Luiz jest właścicielem i dyrektorem firmy Jet Domus, z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii, zajmującej się projektowaniem wnętrz samolotów. Posiada też stopień MBA zdobyty w European University w Bazylei.

Zapraszamy do odwiedzenia JetRepublic.com lub prosimy o telefon: +48 509 327 900.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu