Firma UseNetServer ogłasza rozbudowę architektury i przechowywanie wiadomości przez 400 dni

UseNetServer, znany dostawca usługi grup dyskusyjnych Usenet, ogłosił dzisiaj szczegóły kompleksowej rozbudowy infrastruktury sieciowej wspierającej ulepszoną usługę Usenet, która umożliwi przechowywanie wiadomości przez 400 dni. Ta warta wiele milionów dolarów inwestycja pozwoli na zwiększoną przepustowość sieci szkieletowej zapewniającą szybsze dostarczanie wiadomości oraz stworzenie nowego centrum danych i ponad 100 nowych serwerów pamięci masowych. Powyższe usprawnienia oferowanej usługi zostaną wdrożone bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez jej abonentów.
W końcu ubiegłego roku firma UseNetServer zakończyła przeprowadzkę z Atlanty w stanie Georgia do supernowoczesnego centrum danych w Ashburn w stanie Wirginia. Przeprowadzka do nowej siedziby firmy pozwoliła na rozbudowę sieci szkieletowej, umożliwiającej szybsze połączenia z większą ilością sieci, w tym uzgodnienia o bezpośredniej wymianie ruchu (tzw. peeringu) z ponad 800 szerokopasmowymi dostawcami usług internetowych z całego świata.

W ramach rozbudowy infrastruktury firma UseNetServer znacząco ulepszyła jakość świadczonych usług i zwiększyła prędkość sieci dla bazy swoich abonentów w Europie. Doceniając dużą liczbę lojalnych klientów w Europie firma wdrożyła wielogigabajtowe połączenia bezpośrednio do licznych punktów wymiany ruchu sieciowego, co zapewni abonentom szybszy niż kiedykolwiek dostęp do jej serwerów.

Po wdrożeniu ponad 100 nowych, błyskawicznych serwerów pamięci masowej firma UseNetServer wydłuża okres przechowywania wiadomości do 400 dni. Okres przechowywania wynosi obecnie 247 dni i w najbliższym czasie będzie wzrastał do okrągłej liczby 400 dni.

W ramach kompleksowych działań na rzecz poprawy usług świadczonych użytkownikom firma uruchomiła nową stronę internetową, www.UseNetServer.com. Z myślą o dalszej poprawie obsługi rosnącej bazy klientów międzynarodowych nowa strona dostępna jest w wielu wersjach językowych, w tym chińskiej, francuskiej, hiszpańskiej, japońskiej, koreańskiej, niderlandzkiej i niemieckiej.

Dzięki obsłudze ulepszonej sieci szkieletowej i 400-dniowemu okresowi przechowywania wiadomości UseNetServer pozostaje liderem w zakresie jakości tego typu usług, oferując najwyższe prędkości dostępu po okazyjnych cenach. Firma zaprasza wszystkich nowych klientów do testowania ulepszonej usługi przez 14 dni darmowego okresu próbnego. Więcej informacji na temat tego programu można uzyskać, odwiedzając stronę www.UseNetServer.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu