Festiwal Filmowy Planete Doc Review w wirtualnym kinie iplex.pl

Tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego Planete Doc Review od dziś można oglądać nie tylko w warszawskiej Kinotece, ale także – już po raz drugi – na monitorach komputerów w całym kraju. Od 11 do 17 maja festiwalowe projekcje wyświetlane są w wirtualnym kinie na stronie www.iplex.pl w systemie Video on demand.

To już druga edycja Festiwalu Filmowego Planete Doc Review w internecie. Poprzednia odbywała się na zasadach zbliżonych do emisji seansów tradycyjnych – widzowie iplex.pl gromadzili sie przed monitorami o określonej godzinie i dokładnie o tej, uzgodnionej wczesniej porze, wyświetlał się film.Tym razem uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu odbywa się na jeszcze bardziej dogodnych warunkach.

Na prośbę naszych widzów zdecydowaliśmy się zmodyfikować zasady korzystania z internetowej edycji festiwalu – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o. – Tym razem seanse dostępne są, nie o określonych porach, a całą dobę w ramach VoD. Użytkownik ma więc 72 godziny na, nawet kilkukrotne, oglądanie filmu. Dzięki temu, miłośnicy wyjątkowych dokumentów, którzy nie są w stanie przyjechać na festiwal do stolicy, będą mogli delektować się nim o dowolnej porze w domowym zaciszu.

Tegoroczny program Planete Doc Review obfituje w głośne, nagradzane filmy zagraniczne, ale nie zabraknie też rodzimych akcentów, gdyż w ramach festiwalu pojawią się także polskie premiery. Na program Festiwalu Filmowego Planete Doc Review składa się 140 filmów dokumentalnych przedstawianych w następujących sekcjach: Nauki polityczne, Fetysze i kultura, Bohaterowie są wśród nas, Historie intymne, Klimat na zmiany, Art Doc, Muzyka i wolność, M(a)U(e)R – rewolucja 1989 roku w polskim i niemieckim filmie dokumentalnym, AnimaDoc – sekcja animowanego dokumentu, Iran gate – panorama współczesnego Iranu, Retrospektywa mistrza – Nikolaus Geyrhalter oraz Doc Alliance.

W ramach edycji internetowej widzowie iplex.pl mają natomiast szansę zobaczyć:

 • 7915 km – sekcja Retrospektywa Nikolausa Geyrhaltera (7915 km), Nikolaus Geyrhalter, Austria 2008, 106 min.
 • Aktorzy – sekcja Fetysze i kultura  (The Actors), Tomasz Wolski, Polska 2009, 28 min.
 • Big John – zapaśnik po norwesku – sekcja Doc Alliance (Big John), Hĺvard Bustnes, Norwegia 2008, 85 min.
 • Królik po berlińsku – sekcja M(a)U(e)R (Rabbit á la Berlin), Bartek Konopka, Polska/ Niemcy 2009, 52 min.
 • Kultura remixu – sekcja Nauki polityczne (RIP a Remix Manifesto), Bret Gaylor, Kanada 2008, 87 min.
 • Nawiedzenie – sekcja Historie intymne (Ivetka and the Mountain), Vit Janeček, Republika Czeska 2008, 84 min.
 • Przedłużyć życie – sekcja Art. Doc (Life Extended), Bigert & Bergström, Szwecja 2008, 58 min.
 • Ślepy los – sekcja Bohaterowie są wśród nas (Blindsight), Lucy Walker, Wielka Brytania 2006, 104 min.
 • Wiek głupoty – sekcja Klimat na zmiany – konkurs Green Warsaw Award (The Age of Stupid), Fanny Armstrong, Wielka Brytania 2008, 89 min.
 • Yes – Meni naprawiają świat – sekcja Nauki polityczne  (The Yes Men Fix the World), Andy Bichlbaum and Mike Bonanno, Francja/US
 • Zaróbmy jeszcze więcej – sekcja Nauki polityczne  (Let’s Make Money), Erwin Wagenhoffer, Austria 2008, 107 min.

Formuła organizowania filmowych imprez w sieci to stosunkowo nowe, lecz coraz bardziej popularne zjawisko. Dzieki takim wydarzeniom widownia z całego kraju ma szansę uzyskiwać wiedzę o filmowym świecie i cieszyć się możliwościami, jakie oferuje internet.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu