Eurobasket 2009 – potencjał wolontariatu

Organizatorzy Eurobasket 2009 i Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej spotkają się 22 maja br. podczas II Ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat w Sporcie“ i będą dyskutowali na temat wolontariatu sportowego w organizacji masowych imprez sportowych.

Podczas Mistrzostw Europy w Koszykówce Eurobasket 2009 zostaną rozegrane 54 mecze w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi i Katowicach. Drugą dużą imprezą sportową, która odbędzie się również we wrześniu tego roku są Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce Siatkowej. Jak sprostać trudnościom organizacyjnym i stworzyć event na skalę międzynarodową? Organizatorzy Mistrzostw zgodnie przekonują, iż rozwiązaniem jest wsparcie ze strony wolontariuszy sportowych, którzy pomagają na wszystkich szczeblach przygotowań do imprez sportowych.

Bez wolontariuszy międzynarodowe imprezy sportowe są skazane na porażkę. Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariat w Sporcie, która odbędzie się 22 maja br. na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu spotkają się organizatorzy Eurobasket 2009 i Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej, aby przedyskutować możliwości kształtowania struktur wolontariatu w sporcie. W dyskusji “Wolontariat w sporcie? Wyższa konieczność”, która jest centralnym punktem Konferencji wezmą udział przedstawiciele PZKosz, PZPS, PL.2012, PZPN I Urzędu Miasta Poznania.

Podczas majowej debaty swoją prelekcję zaprezentuje również Margaret Nolan, z runningsports, najważniejszej instytucji zajmującej się wolontariatem sportowym w Anglii, a także Ashley Pringle, który jest Dyrektorem ds. Operacyjnych w SkillsActive, organizacji specjalizującej się w szkoleniach i rozwoju wolontariatu w obszarze sportu i rekreacji. Ponadto wśród gości znajduje się między innymi Dariusz Pietrowski, Prezes Centrum Wolontariatu, który opowie o synergii korzyści w wolontariacie sportowym.

Konferencja jest częścią programu „Zostań Wolontariuszem Sportowym“ realizowanego przez Sport & Business Foundation, którego celem jest propagowanie wolontariatu sportowego wśród młodzieży, a także współpraca z organizatorami imprez sportowych, klubami i instytucjami sportowymi, które wykorzystują w swoich działaniach wsparcie wolontariuszy. W ramach programu powstała również sukcesywnie rozwijająca się baza wolontariuszy, którzy deklarują swoją chęć aktywnego wsparcia między innymi Eurobasket 2009, czy też Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej. Więcej informacji na temat „Wolontariatu w Sporcie“ znajduje się na stronie www.wolontariatwsporcie.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu