Ekspercki głos Emerson Network Power na spotkaniu Klubu Informatyka Samorządowego

W dniu 24 kwietnia 2009 r. w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie odbyło się XIII spotkanie KLINS – Klubu Informatyka Samorządowego, na którym prezentowano nowoczesne rozwiązania informatyczne dedykowane samorządom. W spotkaniu informatyków z regionu Wielkopolski uczestniczył zespół ekspertów z firmy Emerson Network Power.

Eksperci Emerson Network Power (NYSE: EMR) światowego lidera w utrzymaniu systemów istotnych dla działalności firm (Business-Critical ContinuityTM), wystąpili na kwietniowym spotkaniu KLINS – Klubu Informatyka Samorządowego – gromadzącym regularnie liczne grono informatyków sektora publicznego z regionu Wielkopolski.

Emerson Network Power prezentował się na KLINS trzykrotnie. Po słowach wprowadzenia Cezarego Gutowskiego, Kierownika Działu Sprzedaży UPS Emerson Network Power w Polsce, który omówił systemy zasilania małej mocy, m.in. nowe modele zasilaczy UPS marki Liebert, głos zabrał, specjalizujący się w systemach zasilania dużej mocy, Marek Rojek, Kierownik Działu Sprzedaży UPS Emerson Network Power w Polsce. W trakcie prezentacji kompleksowo przedstawił problematykę energooszczędnego centrum przetwarzania danych (data center). Temat przykuł uwagę uczestników. Wystąpienie podsumowujące należało do Bartosza Biernackiego, Regionalnego Kierownika Działu Sprzedaży Cooling Emerson Network Power w Polsce. Autor skupił się na unikalnych rozwiązaniach z zakresu klimatyzacji precyzyjnej dla dużych serwerowni i obiektów typu data center oraz na wyjaśnieniu podejścia Energy Logic, które pozwala radykalnie zmniejszyć rachunki za prąd w data center.

„Spotkania Klubu Informatyka Samorządowego mają już swoją tradycję. Nie mogło nas tutaj zabraknąć, zwłaszcza, że Emerson Network Power chętnie angażuje się w merytoryczne przedsięwzięcia związane z bezpieczeństwem infrastruktury informatycznej” – powiedział Cezary Gutowski, Kierownik Sprzedaży zasilaczy UPS Emerson Network Power w Polsce.

Spotkania Klubu Informatyka Samorządowego to okazja do wymiany informacji na temat rozwoju informatyki w urzędach i bezpieczeństwa informacji w jednostkach samorządowych. Eksperci prezentują na nich informatyczne usprawnienia pracy urzędów w zakresie świadczenia usług publicznych. Również tych, które dotychczas nie doczekały się wsparcia informatycznego.

Klub Informatyka Samorządowego powołano w 2000 roku, by dać samorządowym informatykom możliwość spotkań i rozwoju. Od samego początku, spotkania organizowane w ramach klubu cieszą się dużą popularnością.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu