W przygotowaniach do premiery systemu Windows 7 – NVIDIA nadal liderem

NVIDIA jest pierwszym producentem sprzętu, który opublikował opatrzone certyfikatem WHQL sterowniki dla systemu Windows 7 dla wszystkich platform PC z obsługą pełnej linii produktów NVIDIA ION, GeForce i Quadro.

System Windows 7 stanowić będzie znaczący krok naprzód w dziedzinie wykorzystania przez Windows procesorów graficznych (GPU) i zapewnienia użytkownikom najlepszych wrażeń podczas pracy z systemem. Wraz z premierą wersji Release Candidate systemu Windows 7 NVIDIA poinformowała, że jest pierwszym producentem sprzętu, który opublikował nowe, opatrzone certyfikatem WHQL (Windows Hardware Quality Labs ) sterowniki dla systemu Windows 7 dla komputerów typu desktop i notebooków, zapewniające wszystkie funkcje i wyjątkową wydajność wszystkich produktów NVIDIA, w tym ION®, GeForce® i Quadro®.

Ryan Smith i Gary Key, dziennikarze serwisu Anandtech, przetestowali nowy sterownik i stwierdzili: „NVIDIA obiecała wyższą wydajność Windows 7 w stosunku do systemu Vista i dotrzymała tej obietnicy”. Dodali także: „…wydajność była świetna, zaś stabilność i kompatybilność sterowników znacznie przerosła nasze oczekiwania… po prostu udało im się opracować pierwszy kompletny pakiet sterowników dla Windows 7, w którym działają wszystkie funkcje”. W podsumowaniu Anandtech stwierdził, że „Windows 7 będzie doskonałą platformą dla gier”.

Wykorzystując GPU zarówno do wyświetlania grafiki, jak i obliczeń równoległych, Windows 7 z DirectX Compute nie tylko poprawi wygląd i funkcjonalność systemu, ale także jego prędkość działania oraz szybkość reakcji systemu na działania użytkownika, co powinno spotkać się z pozytywną reakcją publiki.

„Użytkownicy Windows 7 otrzymują w ten sposób najnowsze poprawki wydajności i obsługę takich funkcji jak SLI, PhysX, 3D Vision i DirectX Compute”, powiedział Dwight Diercks, wiceprezes działu oprogramowania w firmie NVIDIA. „Podczas rozgrywki, transkodowania wideo i obsługi systemu Windows 7 użytkownicy zyskują niezawodność obsługi i pewność, że najnowsze sterowniki mają oficjalną akceptację firmy Microsoft, potwierdzoną certyfikatem WHQL”.

Sterowniki 185.85 WHQL obsługują nowy model Windows 7 – WDDM v1.1. Wykorzystywane przez procesory graficzne NVIDIA z obsługą DirectX 10, sterowniki WDDM v1.1 zapewniają najlepsze graficzne wrażenia w systemie Windows 7.

Nowe sterowniki WHQL system Windows 7 dla procesorów graficznych NVIDIA pobrać można pod adresem http://www.nvidia.com/drivers. Więcej informacji na temat systemu Windows 7 i jego wersji Release Candidate uzyskać można pod adresem http://www.microsoft.com/windows7.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu