SAGE: dobre wyniki za pierwszepółrocze finansowe w Polsce

Firma Sage sp. o.o., wiodący producent i dostawca oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora MSP w Polsce odnotowała dobre wyniki finansowe w pierwszej połowie roku obrachunkowego 2009. Przychody spółki, od początku października 2008 do końca marca 2009, przekroczyły 34 miliony złotych, przewyższając o 2 miliony przychód z analogicznego okresu roku ubiegłego. W pierwszym półroczu finansowym 2009, spółka zanotowała zysk operacyjny w wysokości ponad 9 milionów złotych oraz pozyskała ponad 3,7 tys. nowych klientów. Liczba zarejestrowanych klientów firmy z końcem marca br. przekroczyła 58,5 tysiąca.

Od 1 października 2008 do 31 marca 2009 firma odnotowała:

  • 34,199 mln zł przychodu
  • 9,266 mln zł zysku operacyjnego
  • 3 708 nowych klientów
  • 58 504 klientów (łącznie – bez nabywców licencji programu ACT!)

Nasze wyniki za pierwsze półrocze obrachunkowe są dowodem naszej pozycji rynkowej i dobrej kondycji finansowej spółki. Wart odnotowania jest kolejny wysoki wzrost przychodów z usług wsparcia technicznego – aż o 28 proc., oraz dalszy wzrost w segmencie Forte – o 12 proc. w stosunku do wyników pierwszego półrocza poprzedniego roku finansowego 2008 – powiedziała Elwira Sokołowska, Prezes Zarządu Sage sp. o.o.

W maju br. przypada czwarta rocznica rozpoczęcia działalności Sage w Polsce. Dokładnie 4 lata temu, w maju 2005, powstała spółka Sage Symfonia sp. z o.o. – dziś: Sage sp. z o.o. W marcu br. firma zmieniła nazwę i logo, przyjmując globalną identyfikację wizualną Grupy Sage.

Pozytywne wyniki na świecie odnotowała także Grupa Sage:

Przychody ustawowe wzrosły o 17% do 748,4 miliona GBP / (pierwsza połowa 2008):

  • 640,4 mln GBP), zwiększone dzięki korzystnym zmianom kursów walutowych
  • Współczynnik EBITA† wzrósł do 24% przy wyłączeniu obciążeń związanych z restrukturyzacją; współczynnik EBITA† utrzymał się na poziomie 23% przy uwzględnieniu obciążeń związanych z restrukturyzacją (H1 2008: 23%*)
  • Ustawowy zysk przed opodatkowaniem w kwocie 139,2 mln GBP / (H1 2008: 122,6 mln GBP), wzrost o 14%

Paul Walker, Dyrektor Zarządzający (CEO) Sage Group skomentował: Nasza działalność wykazała mocne wyniki działalności w pierwszym półroczu, stawiając czoła warunkom gospodarczym, ponieważ klienci w dalszym ciągu polegają na firmie Sage, postrzegając nas jako zaufanego partnera, wspomagającego ich działalność w zwiększaniu jej efektywności na trudnych rynkach. Po doskonałych wynikach w poprzednim roku doświadczamy teraz skutków globalnego osłabienia gospodarki na większości z naszych rynków. Klienci opóźniają decyzje o zakupie oprogramowania. Niemniej jednak popyt na wysokiej jakości usługi wsparcia klienta utrzymuje się na wysokim poziomie. Zarządzamy naszą działalnością w sposób pro-aktywny, reagując na wymagające warunki rynkowe i, w obecnym roku obrachunkowym do dnia dzisiejszego [okres od 1 października 2008 do 6 maja 2009], udało nam się z sukcesem wyeliminować koszty w stosunku rocznym o 49,3 mln GBP, co stanowi 4% całorocznej bazy kosztowej.

Oczekujemy, że obecne warunki rynkowe utrzymają się przez resztę bieżącego roku obrotowego. Jesteśmy jednak przekonani, że nasz portfel wiodących na rynku produktów i usług, wysokiej jakości wsparcie klienta, ustabilizowane kanały dystrybucji oraz lojalna, geograficzne różnorodna baza klientów sprawi, że będziemy w idealnej pozycji do pełnego wykorzystania poprawy sytuacji rynkowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu