Kolorowe Emocje – Świat Żywiołów

Już 9 maja rusza piąta edycja Kolorowych Emocji – jednego z największych w kraju prospołecznych projektów, adresowanych do dzieci. W ciągu kilkutygodniowej podróży po całej Polsce, Kolorowe Emocje, przemierzą ponad 3000 kilometrów i odwiedzą łącznie 13 miast i miasteczek.

Kolorowe Emocje były do tej pory projektem o charakterze symultanicznym. W tym roku – z uwagi na coraz większą skalę przedsięwzięcia – przybrały po raz pierwszy formułę ogólnopolskiego tournee. Na trasie KE 2009 znajdą się: Białystok, Rzeszów, Kielce, Toruń, Łódź, Wrocław, Gliwice, Opole, Poznań, Pobiedziska, Gdynia, Szczecin i Gorzów Wielkopolski.

Główną atrakcją pozostaje niezmiennie wielkie plenerowe malowanie. Tym razem pod hasłem ekologii oraz „Świata Żywiołów”. Tak jak co roku, w każdym mieście, w którym odbędą się Kolorowe Emocje ustawione zostaną specjalne, gotowe do pomalowania makiety. – Zgodnie z hasłem przewodnim imprezy (Świat Żywiołów) będą one podzielone na cztery części symbolizujące Żywioły władające Wszechświatem – Wodę, Powietrze, Ziemię i… Ciepło –tłumaczy Aleksandra Gilewska z firmy Baumit, mecenasa imprezy – W każdej z nich odbywać się będą tematyczne konkursy i zabawy.

W tym roku Kolorowym Emocjom towarzyszy również ogólnopolska akcja proekologiczna „Mali Ekolodzy”. Głównym celem przedsięwzięcia –adresowanego do przedszkoli, gimnazjów i szkół podstawowych oraz wszystkich dzieci w wieku od 3 do 13 lat – jest wyłonienie najciekawszych w Polsce inicjatyw proekologicznych. Od 15 kwietnia można je zgłaszać na stronie internetowej www.koloroweemocje.pl w zakładce „Mali Ekolodzy”.

Mecenasem i pomysłodawcą Kolorowych Emocji jest firma Baumit. Za organizację odpowiada Agencja inplusPR z Wrocławia. Patronat honorowy sprawują m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, SARP oraz prezydenci 11 miast, w których odbędą się KE. Do akcji dołączyło 50 patronów medialnych.

Więcej informacji na temat Kolorowych Emocji i akcji „Mali Ekolodzy” można znaleźć na stronie www.koloroweemocje.pl.

Kolorowe Emocje 2009 – Świat Żywiołów

09.05.2009
Białystok – Rynek Kościuszki
Rzeszów – Rynek

16.05.2009
Kielce  – Plac Artystów przy ul. Sienkiewicza
Toruń – Rynek Nowomiejski

23.05.2009
Łódź – Manufaktura
Wrocław – Rynek, plac Gołębi

30.05.2009
Gliwice – Park Chopina
Opole – Rynek

06.06.2009
Poznań – Kino Letnie MALTA SKI
Pobiedziska – Stadion
Gdynia – teren przy teatrze Muzycznym

20.06.2009
Szczecin – teren przy pomniku Mickiewicza
Gorzów Wielkopolski  – Bulwar nad Wartą

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu