Grupa SNCF wybrała 3Com i BT do modernizacji infrastruktury LAN

3Com Corporation ogłosiła wczoraj, że grupa SNCF (Société Nationale des Chemins de Fer Français – Francuskie Linie Kolejowe) wybrała rozwiązania sieciowe 3Com do modernizacji i integracji swojej infrastruktury LAN. SNCF podpisał z BT (British Telecom) kontrakt wdrożeniowy, którego realizacja potrwa trzy lata.

SNCF – numer jeden europejskiego transportu wdroży nowy system nadzoru wideo i nowy system biletów. BT dokona integracji nowego systemu infrastruktury sieciowej dostarczonego przez 3Com, na którym oparte będzie wdrożenie i eksploatacja wyżej wymienionych serwisów.

SNCF spodziewa się, że nowe rozwiązanie pomoże w redukcji kosztów instalacji i eksploatacji bez obniżenia wydajności sieci LAN. W ramach kontraktu przewidziano możlwiość przedłużenia go o dwa lata.

BT współpracuje obecnie z zespołem ds. IT francuskiego przewoźnika instalując i wprowadzając wyposażenie sieciowe wraz z narzędziami, które pozwolą SNCF na zarządzanie swoją siecią na całym obszarze. Zespół BT zapewni również szkolenia dla pracowników SNCF odpowiedzialnych za infrastrukturę sieciową.

“Na końcu procesu selekcji zdecydowaliśmy się na rozwiązanie, które spełniało nasze ekonomiczne i techniczne kryteria,” powiedział Jean-Louis Millard, odpowiedzialny w SNCF za telekomunikację. “Wybór 3Com i BT pokazuje jak zmieniliśmy sposób patrzenia na przyszłość naszej infrastruktury sieciowej i telekomunikacyjnej. Ta ewolucja pozwoli na osiągnięcie naszych celów biznesowych w tym wysokiej jakości usług, która jest dla nas absolutnym priorytetem.”

“3Com wyraźnie zademonstrował wyższość swoich produktów w kontekście stosunku ceny do jakości oraz zaoferował szybszy zysk z inwestycji,” dodał Bernard Etchebarne, regionalny dyrektor sprzedaży 3Com w Europie Południowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu