Teradata opracowała i wdrożyła projekt hurtowni danych dla Alior Banku

Teradata Corporation (NYSE: TDC), największa na świecie firma, skupiającą się wyłącznie na dostarczaniu rozwiązań do budowy hurtowni danych oraz narzędzi analitycznych dla przedsiębiorstw poinformowała dzisiaj o opracowaniu i wdrożeniu projektu z obszaru hurtowni danych i systemu sprawozdawczego dla nowego klienta – Alior Banku.

„Wybraliśmy Teradata, aby utworzyć jedno źródło danych dla sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej, a także dla zapewnienia wiarygodnej, jednolitej informacji zarządczej do podejmowania strategicznych decyzji” powiedział Bogdan Miedzik, Dyrektor Departamentu Systemu Informacji Zarządczej i Sprawozdawczości Alior Banku. „Teradata rozumie jakie znaczenie ma infomacja dla działalności z zakresu globalnych usług finansowych”.

Rozwiązanie dostarczone przez Teradata, zapewnia wysokiej jakości wydajność, łatwość w użyciu i niezawodność, jednocześnie umożliwiając dzienne ładowanie danych i uruchamnianie zapytań w ciągu kilku godzin od dostarczenia ekstraktów.

Baza danych Teradata, która działa jako SMP (node symmetric multi-processing) na dostarczonym przez klienta intelowskim serwerze, jest częścią pakietu Teradata Purpose-Built Platform Family. Pakiet ten udostępnia pełną gamę rozwiązań dla przedsiębiorstw różnej wielkości i skali. Dzięki swojej liniowej skalowalności pozwala on na wybranie mniejszego rozwiązania na start i rozwój wraz z rozwojem przedsiębiorstwa przy zachowaniu pełnej wydajności i mocy, którą zapewnia sprawdzony lider w dziedzinie hurtowni danych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu