System płatności mPay pozyskuje kolejnych partnerów i jest dostępny we wszystkich sieciach komórkowych

Mieszkańcy kolejnych miast w Polsce mogą już teraz płacić telefonem komórkowym za parkowanie. Do mieszkańców Warszawy dołączyli w ostatnim czasie mieszkańcy Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa.

Obecnie usługa płatności komórką mPay jest dostępna dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych (Plus, Play, Orange, Era).

Kolejne miasta oferują mieszkańcom płatność za parkowanie w ramach systemu mPay

Już nie tylko mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z udogodnień jakie niosą ze sobą płatności telefonem komórkowym za parkowanie.  Łódź, Ostrów Wielkopolski i Tarnów umożliwiły swoim mieszkańcom opłaty za parkowanie, które można realizować w szybki i łatwy sposób przy użyciu telefonu komórkowego. Płatności w systemie oferowanym przez mPay S.A. są wygodne: nie trzeba szukać monet, ani parkomatu lub kiosku z biletami parkingowymi – wystarczy telefon. Płacimy wyłącznie za rzeczywisty czas postoju, dokładnie według stawek obowiązujących w danym mieście.

Również nowością jest  oferta dla firm posiadających flotę samochodów służbowych, która znacznie ułatwia zarządzanie i rozliczanie kosztów za parkowanie. Firma, która korzysta z systemu mPay otrzymuje subkonto oraz dostęp do aplikacji w Internecie. To umożliwia zarządzanie limitami na parkowanie, kontrolowanie i rozliczanie kosztów bez potrzeby zbierania pokwitowań z parkomatów. System wpływa na obniżenie kosztów w firmie – rozliczenie jest przygotowane na podstawie jednego raportu, a nie dużej ilości pokwitowań.

Bilety komunikacji miejskiej dostępne w każdym momencie

Od kilku miesięcy mieszkańcy Warszawy, niezależnie od pory dnia i miejsca, mogą dokonać zakupu biletów komunikacji miejskiej  płacąc telefonem komórkowym. Poza wygodą, płatność w ramach systemu mPay z racji zakupu biletu czasowego, jest tańsza od standardowych form opłaty za bilet komunikacji miejskiej. Jednorazowy bilet papierowy ma stałą cenę 2,90 zł, natomiast 20 lub 40-minutowe bilety, za które można płacić telefonem komórkowym, kosztują odpowiednio 2,00 zł i 2,80 zł. Dodatkowo, bilet czasowy nie ogranicza nas do jednej linii autobusu, tramwaju czy metra.

System płatności mPay dostępny w ponad 1600 punktach handlowo-usługowych

Płatności za bilety komunikacji miejskiej w wybranych miastach oraz za parkowanie w Warszawie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tarnowie to nie jedyne miejsca w których można używać telefonu zamiast portfela. Obecnie jest już ponad 1600 punktów usługowo-handlowych akceptujących płatności mobilne, a sieć ta jest cały czas rozbudowywana. W ramach zakupów w Internecie system mPay gwarantuje jedną z najbezpieczniejszych form płatności bezgotówkowych – zlecenie płatności i wszystkie dane dotyczące transakcji przesyłane są poza Internetem, w ramach kanału GSM.

System mPay to przede wszystkim nowy standard płatności mobilnych na rynku mający szerokie zastosowanie praktycznie w każdym segmencie handlowo-usługowym oraz w obszarze kultury i rozrywki. Świadczy o tym przykład Teatru Słowackiego w Krakowie, który jako pierwszy teatr w Polsce, zaoferował obecnie płatność za  bilety telefonem komórkowym w systemie mPay.

„W niedługim czasie komórka stanie się biletem do Teatru” – mówi dyrektor marketingu Teatru Słowackiego, Krzysztof Dubiel.

„Bardzo nas cieszy obecność nowych partnerów, którzy oferują swoim klientom możliwość płatności za pomocą telefonu komórkowego” – mówi Konrad Łuczak, prezes zarządu mPay S.A. „Jest to potwierdzenie przejścia z fazy rozwoju produktu i rozpoznania rynku do fazy istotnego zwiększenia aktywności komercyjnej systemu mPay” – dodaje Łuczak.

Jeszcze w tym kwartale planowane jest rozszerzenie zasięgu systemu mPay w  ramach kilku kolejnych miast, w których będzie można płacić za parkowanie oraz przejazd komunikacją miejską.

Usługa dostępna już we wszystkich sieciach komórkowych

Od marca br. płatności mobilne w systemie mPay dostępne są dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych. Usługa nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji i jest dostępna dla każdego modelu telefonu. Aby korzystać z systemu płatności mPay wystarczy aktywować i zasilić konto mPay, a następnie, w ramach kanału głosowego (we wszystkich sieciach) lub kanału tekstowego (Plus i Play), dokonywać płatności za wybrane towary i usługi.

Aktywacja konta jest czynnością jednorazową, a czas wykonania transakcji przy użyciu komórki – to zaledwie kilka sekund.

Już nie ma odwrotu, wychodząc z domu pamiętaj o komórce – jest niezbędna

mPay S.A. jest twórcą innowacyjnej technologii pozwalającej na realizację transakcji finansowych dokonywanych przy użyciu telefonu komórkowego. Spółka działa jako agent rozliczeniowy, zapewniając operatorom telekomunikacyjnym oraz bankom, uniwersalną platformę do realizacji mobilnych płatności. Na Kongresie GSMA w Barcelonie w 2008, mPay został zaliczony do grona 7 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w kategorii usług. Jako pierwszy podmiot w Polsce, uzyskał zgodę Prezesa NBP na rozliczanie transakcji płatniczych przy pomocy telefonów komórkowych. mPay jest spółką zależną grupy kapitałowej ATM S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu