Styl i Funkcjonalność – do obejrzenia także w Poznaniu

Na początku kwietnia podczas Wielkiej Gali w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie zostały wręczone nagrody „Dobry Wzór 2009”.

Firma Carbon Design SA za produkt JetStream – handbike, wyczynowy rower – zdobyła dwie prestiżowe nagrody:

  • Nagroda Główna– w kategorii Strefa Publiczna; oraz
  • Nagroda Specjalna Ministra Gospodarki – Wzór Roku 2009.

Nagroda jest przyznawana przez IWP spośród 1200 produktów biorących udział w plebiscycie.

W uzasadnieniu nagrody czytamy:

„Formę roweru ściśle podporządkowano funkcji, gdyż wymagania stawiane tego typu produktom wynikają z osobistych potrzeb zawodników. W konstrukcji roweru zastosowano materiały i wyposażenie najwyższej jakości. Godny podkreślenia jest pozytywny społeczny aspekt oferowanego produktu.”

Z tej prestiżowej nagrody cieszy się zespół Jarka Baranowskiego – głównego konstruktora i projektanta JetStream’a. Dla nich jest to potwierdzenie tezy, że przedmioty ładne mogą być również użyteczne, czego dowodem na to jest przyznana nagroda.

JetStream dzięki swej ultralekkiej konstrukcji oraz doskonałym właściwościom jezdnym uznawany jest za najlepszy wyczynowy handbike w swojej klasie.

Konstrukcje zaprojektowane przez Jarosława Baranowskiego już od dawna doceniane są przez niepełnosprawnych sportowców a w światowych zawodach na tych właśnie rowerach zajmują oni czołowe miejsca.

Tą wyjątkową konstrukcję będzie można obejrzeć; poza cyklicznymi Dniami Otwartymi w Carbon Design w każdą ostatnią sobotę miesiąca w W-wie w siedzibie firmy; także już od 07.05.2009 na Poznańskich Spotkaniach Motoryzacyjnych, gdzie gościnnie na stoisku DeisgnForum.pl będzie prezentowany wspomniany pojazd.

Targi potrwają do niedzieli 10. maja.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu