Stopklatka.pl naJlepszym portalem filmowym

Zakończyła się druga edycja Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wyróżniających podmioty wspierające rozwój polskiej kinematografii i propagujące wiedzę o rodzimej twórczości filmowej. Laureatów wyróżniono w 11 kategoriach. W kategorii Portal Internetowy zwyciężyła Stopklatka.pl.

Nagroda PISF docenia wysiłki entuzjastów kina, ludzi i organizacji, którzy z pasją i poświęceniem promują polskie filmy, edukują młodego widza i publikują artykuły dotyczące tematyki filmowej. Stopklatka.pl wpisuje się w te założenia, od lat poświęcając swoją uwagę polskiemu przemysłowi filmowemu. Za swoje zasługi na tym polu otrzymała nominację do nagrody PISF także w ubiegłym roku. Tegoroczne zwycięstwo uzasadniono słowami: „Działający już 12 lat portal jest nieocenionym źródłem informacji o wydarzeniach i aktualnościach filmowych. Jeden z najczęściej odwiedzanych i popularnych portali w Polsce. Zawiera repertuar kin, wywiady, recenzje, box office, artykuły i informacje branżowe.”

Stopklatka.pl była patronem medialnym wielu ważnych filmów stworzonych przez rodzimą kinematografię, w minionym roku m.in. „33 scen z życia”, „Małej Moskwy” oraz „Czterech nocy z Anną”. W tym roku Stopklatka.pl wspiera tak ważne produkcje, jak: „Tatarak” Andrzeja Wajdy oraz „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego. Działania promocyjne Stopklatki.pl obejmują także polskie festiwale. Znajdują się wśród nich: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty, Festiwal Plus Camerimage oraz Krakowski Festiwal Filmowy. Poza tym Stopklatka.pl jest organizatorem jednej z najstarszych letnich imprez filmowych – Ińskiego Lata Filmowego.

Tegoroczne nominacje do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wybrano spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski przez instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, fundacje i stowarzyszenia filmowe oraz zgłoszonych przez Kapitułę Nagrody. Podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Capitol laureatów uhonorowano statuetką autorstwa Piotra Michnikowskiego.

Wideomateriał z uroczystości wręczenia nagród jest do obejrzenia na stronie: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=54657

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu