Program Cyberlink MediaShow Espresso wykorzystuje procesory graficzne – NVIDIA i technologię CUDA do przyspieszania kodowania wideo

NVIDIA poinformowała dzisiaj, że działanie programu MediaShow Espresso firmy Cyberlink akcelerowane jest przez technologię procesorów graficznych (GPU) firmy NVIDIA. MediaShow Espresso to łatwa w użytkowaniu aplikacja przeznaczona do konwertowania cyfrowych filmów wideo do formatów zgodnych z różnymi urządzeniami przenośnymi, takimi jak iPod, iPhone czy PSP – szybko i zachowaniem doskonałej jakości.

Dzięki wykorzystaniu masowo równoległej mocy przetwarzania architektury obliczeniowej NVIDIA CUDA, wbudowanej we wszystkie dostępne obecnie w ofercie procesory graficzne firmy NVIDIA, program MediaShow Espresso wykonuje kodowanie wideo szybciej niż inne rozwiązania. Wbudowana przez firmę Cyberlink obsługa NVIDIA CUDA oznacza, że wymagane obliczenia może przeprowadzić procesor graficzny, dzięki czemu MediaShow Espresso konwertuje wideo znacznie szybciej niż dotychczas i wyraźnie skraca czas konwersji filmu HD do formatu wymaganego przez przenośny odtwarzacz.

CUDA to przeznaczona do celów przetwarzania masowo równoległego architektura obliczeniowa procesorów graficznych NVIDIA. Pierwszy GPU z obsługą CUDA zaprezentowany został w listopadzie 2006 roku w momencie premiery układu GeForce® 8800. Architektura CUDA obecna jest we wszystkich procesorach graficznych produkowanych od tamtego czasu, dzięki czemu na rynku znajduje się obecnie ponad 118 milionów GPU z obsługą CUDA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu