Nowa wersja Panda Managed Office Protection dla MSP

Panda Security udostępniła nową wersję programu Panda Managed Office Protection, przeznaczoną dla małych i średnich firm. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić aż do 50% wydatków na ochronę sieci firmowych. Narzędzia monitorujące, możliwość tworzenia zróżnicowanych raportów oraz przesyłanie komunikatów za pomocą serwera SMTP to tylko niektóre z nowości.

Firma Panda Security, realizująca model ochrony scentralizowanej, wprowadziła wersję 5.03 programu Panda Managed Office Protection. Rozwiązanie działając w modelu SaaS (Security as a Service) obejmuje szereg nowych funkcji dla firm, a także partnerów oraz dystrybutorów oferujących swoim klientom ochronę w postaci wartości dodanej.

Instalacja Panda Managed Office Protection przebiega łatwo i szybko za pośrednictwem internetu. Produkt oferuje możliwość pełnego zarządzania bezpieczeństwem firmy, niezależnie od liczby oddziałów oraz pracowników mobilnych. Panda Managed Office Protection pozwala także na przekazanie zarządzania bezpieczeństwem firmy partnerom zewnętrznym, oferującym takie usługi.

„Szacujemy, że klienci mogą zaoszczędzić do 50% wydatków na bezpieczeństwo w przypadku skorzystania z tego rozwiązania w zestawieniu z tradycyjnymi produktami zabezpieczającymi” – mówi Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa w firmie Panda Security Polska. „ W efekcie firmy mogą skoncentrować się na prowadzonej działalności bez obawy o kwestie bezpieczeństwa. Nie będą zarazem narażone na problemy wywołane przez infekcje, wpływające na wydajność pracy firmowych komputerów” – dodaje Sobianek.

Nowe funkcje dla firm

Nowe funkcje oferują możliwość wybrania przez administratorów różnego rodzaju raportów wysyłanych do poszczególnych grup. Inne zaimplementowane w wersji 5.03 udogodnienia to przesyłanie komunikatów o wykryciu zagrożenia za pośrednictwem serwera SMTP z funkcją uwierzytelniania, zarządzanie licencjami w przypadku kilku umów serwisowych, liczne udogodnienia związane z tworzeniem raportów oraz narzędzia monitorujące.

Nowa wersja Panda Managed Office Protection jest kompatybilna z Windows Small Business Server 2000/2003/2008 oraz Windows Home Server.

Więcej informacji na temat Panda Managed Office Protection można znaleźć pod adresem

http://www.pspolska.pl/produkty/managedprotection/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu