Canon: nowe oprogramowanie umożliwiające małym i średnim firmom bezpieczny druk oraz zarządzanie kosztami

Canon Europe ogłosił wprowadzenie do oferty nowego oprogramowania Canon Security and Cost Control Pack, które stworzono na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw oraz niewielkich działów dużych firm.

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą bezpiecznie drukować i odbierać gotowe dokumenty z sieciowych urządzeń, niezależnie od tego, gdzie oryginalnie skierowano wydruk.

Dzięki pakietowi Security and Cost Control Pack mniejsze przedsiębiorstwa mogą bez ponoszenia dużych nakładów osiągnąć taki poziom kontroli nad dokumentami, jaki spotyka się w dużych korporacjach.  Oprogramowanie jest instalowane bezpośrednio w urządzeniu wielofunkcyjnym i nie wymaga serwera wydruku, a tym samym pozwala uniknąć kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem dodatkowej maszyny. Dzięki niemu firmy mogą także usprawnić proces odzyskiwania kosztów, dając administratorom wgląd w to, kto i w jaki sposób wykorzystywał urządzenia. Koszty eksploatacji mogą być monitorowane za pomocą raportów dostępnych przez przeglądarkę lub przesyłanych pocztą elektroniczną.

Pakiet Security and Cost Control Pack będzie dostępny jako dodatek dla nowych klientów i jako opcja rozbudowy dla obecnych. W ten sposób przedsiębiorstwa wykorzystujące do pięciu urządzeń wielofunkcyjnych zyskają lepszy wgląd w koszty i podniosą stopień bezpieczeństwa dokumentów.

„Firmy usilniej niż kiedykolwiek poszukują dziś metod na wyeliminowanie niepotrzebnych wydruków i wprowadzenie ścisłej kontroli kosztów, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo informacji. Nasze nowe oprogramowanie to narzędzie pozwalające skutecznie zarządzać kosztami biurowymi i bezpieczeństwem druku” – powiedział Adam Gillbe, dyrektor ds. marketingu rozwiązań biurowych w Canon Europe.

Funkcje oprogramowania Security and Cost Control umożliwiają małym i średnim przedsiębiorstwom stworzenie niedrogiego systemu zabezpieczeń wokół wszystkich zadań związanych z drukiem. Dzięki narzędziu „My Print Anywhere” użytkownicy mogą drukować i odbierać dokumenty z dowolnego sieciowego urządzenia wielofunkcyjnego, na którym zainstalowano pakiet oprogramowania. Dzięki temu drukowanie jest bezpieczniejsze, ponieważ tylko upoważnieni użytkownicy mogą aktywować wydruk i odebrać materiały z drukarki. Uwierzytelnianie użytkowników odbywa się na wiele sposobów, np. za pomocą kodów PIN lub kart identyfikacyjnych do aktywacji urządzenia.

Aplikacja Canon Security and Cost Control Pack jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw oraz do działów większych firm, w których wykorzystuje się do pięciu urządzeń wielofunkcyjnych mających do 50 użytkowników. Dostępna jest w całej Europie od 1 maja 2009 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu