BMC Software liderem wg Gartnera

Firma BMC Software, reprezentowana w Polsce przez CompFort Meridian Polska, została umieszczona wśród liderów w najnowszym raporcie Gartnera pt. “Magic Quadrant for Job Scheduling”.

Odgrywające kluczową rolę w strategii Zarządzania Usługami Biznesowymi (BSM) rozwiązanie do automatyzacji przetwarzania – BMC CONTROL-M umożliwia klientom automatyzację wykonywania procesów wsadowych w przedsiębiorstwie, która jest warunkiem osiągania redukcji kosztów IT. CONTROL-M minimalizuje błędy i zwiększa poziom kontroli nad realizacją zadań wsadowych, które są coraz bardziej zintegrowane z usługami biznesowymi i przetwarzaniem online.

W raporcie czytamy: „Gartner ocenia, że 70% procesów biznesowych wykonywana jest w plikach wsadowych a nie w czasie rzeczywistym”. Dlatego CONTROL-M pomaga osiągać cele biznesowe.

Wg Gartnera, dostawcy uplasowani w “Kwadrancie Liderów” mają dużą bazę pozytywnych instalacji i dużą widoczność na rynku. Oferują oni mocne i skalowalne aplikacje, które idą w parze ze strategiczną wizją spełniania korporacyjnych wymagań w zakresie:

  • IT Workload Automation Broker
  • Integracja z innymi aplikacjami w pakiecie
  • Obsługa nowych aplikacji, integracja z narzędziami BSM, np. dostarczaniem systemów i RBA (Run Book Automation)
  • Możliwość pracy zarówno w środowisku fizycznym jak i wirtualnym
  • Integracja z narzędziami service desk
  • Możliwość prognozowania
  • Możliwość zarządzania cyklem życia zadań wsadowych
  • Obsługa architektury agentowej i bezagentowej

Pełna automatyzacja procesu od jego zainicjowania do zakończenia.

BMC CONTROL-M wspiera strategię BSM i pomaga klientom lepiej rozumieć związek między środowiskami z przetwarzaniem w czasie rzeczywistym a przetwarzaniem wsadowym, a następnie zarządzać tymi środowiskami tak, by zapewnić dostarczanie na czas odpowiednich usług biznesowych.

Więcej informacji o CONTROL-M można znaleźć na stronie Enterprise Job Scheduling / Workload Automation. Można również obejrzeć wideo pod adresem: http://www.bmctv.com/for-it-professionals.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu