Aten wprowadza na rynek nowe 2- i 4- portowe przełączniki USB HDMI KVMP™

Multimedia pod kontrolą: przełączniki KVM nowej generacji stworzone do zarządzania wieloma urządzeniami przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu i dźwięku

ATEN International, wiodący projektant, producent oraz dystrybutor zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych wprowadza nowoczesne   2- i 4- portowe przełączniki USB  HDMI KVMP™ (klawiatura, video, myszka i peryferia). CS1792 i CS1794 to przełączniki nowej generacji, dzięki którym można zarządzać wieloma komputerami i urządzeniami zewnętrznymi USB  za pomocą jednej klawiatury, monitora i myszy przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości przekazu multimedialnego. Stylowy przełącznik USB HDMI KVMP™ doskonale sprawdza się we współczesnym środowisku SOHO.

To prawdziwy hit dla graczy i zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują wysokiej jakości obrazu i dźwięku

CS1792 i CS1794 są częścią nowej serii zaawansowanych przełączników KVM – CubiQ. Oba modele posiadają nowoczesny stylowy panel z wielofunkcyjnymi przyciskami, umożliwiającymi łatwe przełączanie i pracę w warunkach przyjaznych dla użytkownika. Nowe przełączniki USB HDMI KVMP™ odpowiadają standardom HDMI 1.3a i HDCP, a funkcja Video DynaSync™ zapewnia automatyczną optymizację rozdzielczości. CS1792 i CS1794 obsługują urządzenia w technologii audio HD, co zapewnia użytkownikom doznania dźwiękowe najwyższej jakości. Wbudowany 2-portowy hub USB 2.0 umożliwia podłączenie do przełącznika drukarki, aparatu cyfrowego, pamięci lub innych urządzeń USB. Użytkownik może w łatwy sposób dodawać nowe urządzenia zewnętrzne i synchronizować ich pracę z komputerami podłączonymi do przełącznika KVM.

Nowoczesny i przyjazny dla użytkowników panel kontrolny pozwala na niezależne i proste przełączanie między KVM i urządzeniami zewnętrznymi przy pomocy przycisków na przednim panelu przełącznika lub poprzez klawisze funkcyjne klawiatury.  Dodatkowo panel LED z podświetlanymi ikonami umożliwia śledzenie stanu podłączonych urządzeń. Przyciski Mode i Port Selection posiadają trzy ikony LED, które  przedstawiają stan KVM, USB i audio. Dzięki nowym przełącznikom użytkownicy mogą jednocześnie słuchać muzyki z komputera, używać innych aplikacji, kontrolować urządzenia zewnętrzne USB lub grać w gry video.

„Dostosowujemy się do stale rosnących potrzeb użytkowników, którzy oczekują możliwości odbioru perfekcyjnego obrazu i dźwięku. Wprowadzenie na rynek przełączników USB HDMI KVMP™ pozwala dotrzymać kroku producentom zawansowanych rozwiązań video dostępnych na rynku. CS1792 i CS1794 łączy w sobie zalety zcentralizowanego zarządzania urządzeniami z najwyższą jakością przesyłu multimediów bez jakichkolwiek zniekształceń” – powiedział Kevin Chen, prezes ATEN International.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi zasilania przełącznik dostosowuje się do pracy komputerów – jeśli jeden z nich jest wyłączony, KVM automatycznie przełączy się do innego, aktywnego komputera. CS1792 i CS1794 oferują najnowsze technologie emulacji klawiatury i myszy w celu bezbłędnego startu oraz przyłączania w czasie rzeczywistym, a dzięki funkcji bypass współpracują ze wszystkimi sterownikami wielofunkcyjnej myszy.

CS1792 i CS1794 są kompatybilne ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (Windows 2000, XP, Vista, Linux i Mac), a ich podłączenie nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.

Dostępność i ceny:

Przełączniki KVMP CS1792 i CS1794 są już dostępne w sprzedaży. Sugerowana cena netto to 189,95 euro za CS1792 i 299,95 euro za CS1794.

Dystrybutor produktów ATEN w Polsce:

W Polsce dystrybutorem produktów ATEN jest firma AJM Electronics: www.ajm.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu