Zakończenie siedmiu półfinałów III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters

Po rozegranych w siedmiu miastach Polski „Meczach Mastersów” dobiegły końca półfinały DialNet Masters – olimpiady informatycznej dla młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Rozgrywki wyłoniły najlepsze drużyny, które już w czerwcu podczas Wielkiego Finału we Wrocławiu będą walczyć o tytuł Mistrza Internetu i nagrodę główną – wycieczkę do Chin. Organizatorem turnieju po raz trzeci jest Telefonia DIALOG, a merytoryczny patronat nad olimpiadą objęła Politechnika Wrocławska.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters jest konkursem naukowym dla młodzieży szkolnej, organizowanym w kilku etapach: etap szkolny, okręgowy, wojewódzki, a potem półfinały i ogólnopolski finał. Turniej dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Jego uczestnicy znakomicie orientują się w bogatych zasobach sieci, a także potrafią rozwiązać testy i zadania związane z wirtualnym światem. Nad przebiegiem konkursu czuwa jury powołane przez Prezesa Telefonii DIALOG.

Organizowane na żywo półfinały, zwane Meczami Mastersów, zostały rozegrane w siedmiu miastach Polski: Świdnicy, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Częstochowie i Krakowie Podczas meczów młodzież skupiona przy stanowiskach z komputerami podłączonymi do internetu rozwiązywała testy i zadania przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej oraz rywalizowała w zabawach i konkurencjach sprawnościowych na czas. Półfinały wyłoniły najlepsze drużyny z całej Polski. Zwycięskie zespoły pochodzą m.in. z Bielska-Białej, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Legnicy, Lublina, Opola, Poznania, Rybnika, Sosnowca, Szczecina, Świdnicy, Świnoujścia, Tarnowskich Gór, Torunia, Trzebnicy, Warszawy i Wrocławia.

– Natomiast już 16 czerwca br. we Wrocławiu uczniowie będą walczyć w Wielkim Finale olimpiady o tytuł Mistrza Internetu i nagrodę główną – wspaniałą podróż wycieczkę do Chin oraz cenne nagrody rzeczowe: netbooki i iPody – przypomina Romuald Mendelak, zastępca dyr. ds. komunikacji marketingowej Telefonii DIALOG SA.

Tegoroczna edycja turnieju, w której łącznie udział wzięło niemal 4000 drużyn, organizowana jest pod patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Sponsorem nagrody głównej jest firma Sequence. Patronat medialny nad olimpiadą objęły TVP1, Radio ESKA, grupa wydawnicza Polskapresse, portal Onet.pl, magazyn Komputer Świat oraz czasopisma młodzieżowe Cogito i Victor.

Na wszystkich etapach olimpiada jest obsługiwana przez specjalny serwis internetowy www.dialnetmasters.pl

Druga edycja olimpiady – zrealizowana z dużym powodzeniem od stycznia do czerwca 2008 roku – zaangażowała młodzież i nauczycieli z całej Polski. Spośród 35 tys. osób biorących udział w eliminacjach wewnątrzszkolnych do turnieju głównego przeszło 2941 drużyn. Natomiast do finału zakwalifikowało się 56 drużyn z 45 różnych miejscowości Polski. Laureaci konkursu w nagrodę pojechali do Kalifornii – kolebki komputeryzacji i internetu .

Telefonia DIALOG SA (od 1997 r.) to jeden z największych w Polsce, niezależnych operatorów telefonii stacjonarnej, dostawca megaszybkiego i niezawodnego internetu oraz najnowocześniejszych usług multimedialnych (telewizja cyfrowa i wypożyczalnia filmów).

DIALOG jest pierwszym w Polsce operatorem, który oferuje prawdziwie samodzielny szerokopasmowy internet (DialNet), bez konieczności ponoszenia opłat za abonament telefoniczny czy kosztów utrzymania łącza. Internet DialNet to jedna z najlepszych ofert internetowych na polskim rynku – konkurencyjna przede wszystkim ze względu na jakość, szybkość transmisji i takie unikatowe cechy jak brak limitów transferu, możliwość otrzymania stałego adresu IP oraz współdzielenia łącza bez dodatkowych opłat. Gwarancja ceny przez cały okres umowy i opcje zarządzania usługą poprzez strony www to dodatkowe atuty produktu. Internet DialNet jest dostępny w opcjach Internet DialNet Max – 8 i 12 Mb/s oraz Internet DialNet Standard – 2 Mb/s.

W 2008 roku do oferty Spółki wprowadzono multimedia: telewizję interaktywną i wideo na życzenie (VoD). Najnowsza propozycja – pakiet czterech usług DIALOGmedia składający się z cyfrowej telewizji, wirtualnej wypożyczalni filmów, internetu i telefonii – to prawdziwe rodzinne centrum komunikacji i multimedialnej rozrywki.

Usługa DIALOGmedia zdobyła Złoty Medal INTERTELECOM, przyznany na Międzynarodowych Targach Łódzkich INTERTELECOM 2009

DIALOG jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. Złotych Anten Świata Telekomunikacji (sześciokrotnie), Nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf 2008, Złotego Laura Infotela (dwukrotnie), nagrody Innowacyjna Firma 2008 – w regionalnej i ogólnopolskiej edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji” oraz Wyróżnienia Magazynu Businessman 2004.

Więcej na : www.dialog.pl i www.dialnet.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu