SentrySafe – nie pozwól spłonąć wspomnieniom

Atak wirusów, awaria sprzętu – to pierwsze wymieniane powody utraty danych zapisanych elektronicznie. Niewielu wymieni pożary i zalania choć skala zjawiska jest znaczna. Tylko w 2008 w Polsce – było ponad 17 tysięcy pożarów obiektów mieszkalnych, ponad 20 tysięcy razy straż pożarna interweniowała w obiektach użyteczności publicznej i zakładach produkcyjnych.

Wynika z tego, że każdego dnia w roku 2008 wybuchało ponad 100 pożarów – trudno oszacować straty, które w związku z tym zostały poniesione ale nie ulega wątpliwości, że były one znaczne. Szczególnie straty niefinansowe, związane z utratą danych cyfrowych, pamiątek lub dokumentów mogą okazać się naprawdę dotkliwe.

Trudno zapobiec takim zdarzeniom jak kradzieże czy pożary, jednak warto minimalizować ryzyko strat ponoszonych w ich wyniku. Tym bardziej, że nie wiążą się z instalacją wyszukanych i kosztownych zabezpieczeń, a po prostu zakupem sejfu lub kasetki odpornej na działanie ognia i wody.

Produkty SentrySafe – amerykańskiej firmy z ponad 70-cio letnim doświadczeniem są już dostępne w Polsce. Są to jedyne urządzenia na rynku, które oprócz standardowej ochrony dokumentów zapewniają również zabezpieczenie cyfrowych nośników danych (pomyślmy o zasobach zdjęć cyfrowych w każdym polskim domu). Wybrane produkty zapewniają również ochronę przed zalaniem – nieuchronnie związanym z gaszeniem pożaru.

Potwierdzeniem niezawodności ognioodpornych sejfów i kasetek są certyfikaty prestiżowych, międzynarodowych organizacji UL oraz ETL Semko oraz dożywotnia gwarancja wymiany w przypadku pożaru. Dodatkowe atuty to nowoczesny design, niespotykana jakość wykonania i bardzo ekonomiczna cena przy zachowaniu najwyższych parametrów. Ognioodporne kasetki są dostępne już w cenie brutto 159 zł ( z VAT) – SentrySafe 0500 Chest, zaś sejfy w cenie od 1139 zł brutto – SentrySafe MS0200 (22l) osi blisko 85 tys. zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu