Rentoni.com – dla tych, którzy pożyczają

przez | 06/05/2009

Gdyby prowadzono statystyki zaginionych rzeczy pożyczonych, wyniki byłyby zaskakujące. Każdy z nas zapewne niejednokrotnie pożyczył komuś swoją ulubioną książkę, płytę z muzyką, czy filmem i nigdy nie odzyskał tej rzeczy z powrotem… Czas mijał, a my zapominaliśmy komu, co i na jak długo pożyczaliśmy, druga strona „transakcji” też zazwyczaj nie pamiętała o „przypadkowo” przywłaszczonych przedmiotach.

Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości , MPlab stworzył aplikację internetową Rentoni, która za nas zapamięta, a potem przypomni nam o pożyczonych rzeczach i terminie ich oddania.

Wystarczy wejść na stronę www.rentoni.com, założyć swoje konto, zapisać co i komu lub co i od kogo pożyczyliśmy, by na dwa dni przed terminem oddania dostać e-mail z przypomnieniem. W niedalekiej przyszłości dodana zostanie również możliwość wysyłania powiadomienia na telefon komórkowy, oraz inne opcje ułatwiające szybkie i proste korzystanie z aplikacji.

Początkowo serwis został stworzony w języku angielskim z myślą o dostępności na rynku międzynarodowym, ostatnio została dodana również polska wersja  językowa.

Rentoni jest całkowicie bezpłatną aplikacją, współpracującą z wszystkimi najbardziej popularnymi przeglądarkami internetowymi.