Prezent od Fonia. Przyjemne z pożytecznym

Pedagodzy i specjaliści twierdzą, że aby edukacja była skuteczna należy przeprowadzać ją w sposób przyjemny, połączony z zabawą. Działając zgodnie tą ideą, CenterNet wspólnie z firmą mLife przygotował grę internetową, która poprzez zabawę uczy najważniejszych zasad korzystania z telefonu komórkowego.

„Nie wygaduj się do zera”, „Zanim coś wciśniesz sprawdź co to jest”, „Telefon to nie kumpel, przyjaźnij się z ludźmi” – to tylko część zasad bezpiecznego i rozsądnego telefonowania, proponowanych w akcji społecznej Moja Pierwsza Komórka.

– Naszym celem było stworzenie narzędzia, które zainteresuje dzieci i pomoże im zapamiętać ważne zasady korzystania z telefonu komórkowego.  Gra internetowa, okazała się idealnym przykładem takiego narzędzia – mówi Grzegorz Tomczyk, Wiceprezes Zarządu CenterNet S.A., organizatora akcji Moja Pierwsza Komórka.

Zadaniem gracza jest zebranie z planszy wszystkich złotych monet, w jak najkrótszym czasie.

Nie jest to proste zadanie, ponieważ złe Kasopożeracze, z każdym dotknięciem zabierają po 5 punktów. Gracz może jednak zbierać bonusy, które pozwalają mu odzyskać po 10 punktów.

Jeśli gracz uratuje przyjaciół, zyskuje dodatkową energię i jeszcze szybciej pokonuje planszę.

Po zakończeniu każdego z poziomów gracz otrzymuje od Fonia jedną ważną zasadę, o której powinien pamiętać. Listę 10 najlepszych graczy można sprawdzić w zakładce Sprawdź wyniki.

Gra została zamieszczona na stronie internetowej www.mojapierwszakomorka.pl, w sekcji  Baw się. Można tam znaleźć również bezpłatne tapety i dzwonki do pobrania na telefon lub komputer.

Oprócz gry internetowej, w ramach akcji Moja Pierwsza Komórka został stworzony szereg materiałów dydaktycznych dla nauczycieli, takich jak krzyżówki, ćwiczenia dla dzieci, filmiki animowane, komiksy z przygodami Fonia. Zadania zostały przygotowane w dwóch wersjach językowych – po polsku oraz po angielsku. Stanowią one ciekawe urozmaicenie lekcji na temat bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego.

Wszystkie materiały dostępne są na stronie internetowej akcji www.mojapierwszakomorka.pl.

Akcja „Moja Pierwsza Komórka” trwa od września 2008 roku. Jej celem jest rozpropagowanie zasad bezpiecznego i racjonalnego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci za pomocą zabawnego stworka Fonia.

Organizatorem akcji jest CenterNet S.A. nowy operator telefonii mobilnej w Polsce.

Partnerem akcji jest firma mLife, dostawca rozwiązań z zakresu mobilnych usług dodanych. W swoim portfolio posiada nowoczesne platformy usługowe oparte na technologiach mobilnych, web-owych oraz mobile web-owych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu