Panasonic wprowadza na rynek nowe oprogramowanie do komunikacji bezprzewodowej dla notebooków: „Tough Connect”

Opracowana we współpracy z nowym partnerem firmą Diginext aplikacja zapewnia mobilną komunikację wszystkim Toughbookom obsługującym standard Gobi.

Panasonic Computer Products Europe, oddział koncernu Panasonic odpowiedzialny za markę Toughbook w Europie, podjął partnerską współpracę z holenderską firmą Diginext, specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania. Diginext stworzył innowacyjną aplikację telekomunikacyjną „IQonn Pro” dla Toughbooków, która w komputerach marki Panasonic będzie nosić nazwę „Tough Connect”.

Firma Diginext, mająca wieloletnie doświadczenie w zakresie bezprzewodowych rozwiązań komunikacji mobilnej, stworzyła, w ścisłej współpracy z firmą Panasonic, doskonale skonfigurowany pakiet oprogramowania, który zapewni najwyższą skuteczność bezprzewodowych mediów komunikacyjnych bez konieczności ich wcześniejszego konfigurowania. Oprogramowanie przeznaczone dla Toughbooków obejmuje, oprócz całkiem nowego interfejsu graficznego Tough Connect,  nowe funkcje przeznaczone dla sieci WLAN oraz technologii szerokopasmowej transmisji danych w sieciach komórkowych, między innymi modułu Gobi firmy Qualcomm.

Pakiet „IQonn Pro” został stworzony z myślą o wymaganiach i potrzebach zarówno użytkowników notebooków jak i administratorów systemów informatycznych. Jedną z licznych funkcji tej aplikacji jest zapewnienie użytkownikom nieograniczonych i automatycznych możliwości łączenia się z różnymi sieciami. Dla klientów firmy Panasonic oznacza to, że IQonn może zarządzać wszelkimi opcjami połączeniowymi, włącznie z opcjami sieci LAN, usługi Dial – up,  WiFi i technologii szerokopasmowej transmisji danych w sieciach komórkowych, a także, dodatkowo, oferuje inne ważne funkcje, takie jak zarządzanie uprawnieniami (m.in. można ustawiać prawa dostępu do całego systemu), zarządzanie bezpieczeństwem oraz funkcji rozpoznawania lokalizacji użytkownika w sieci firmowej.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy współpracować z firmą Panasonic Computer Products Europe, europejskim i światowym liderem rynku wytrzymałych notebooków. Ta współpraca jest potwierdzeniem, że nasza ciężka praca, wytrwałość oraz potencjał innowacyjny czynią z nas przedsiębiorstwo godne zaufania. Połączenie najwyższej jakości notebooków marki Panasonic i naszego zaawansowanego oprogramowania komunikacyjnego jest doskonałym rozwiązaniem dla producentów samochodów, przedsiębiorstw konserwacyjno-montażowych, operatorów sieci energetycznych jak również placówek służby zdrowia. Niezależnie od tego, czy klient korzysta z notebooków klasy Full, Semi czy Business Ruggedized nasze oprogramowanie zawsze zapewni mu połączenie z siecią.” – powiedział Edsard Ravelli, dyrektor operacyjny (COO) firmy Diginext.

„Partnerstwo z firmą Diginext otwiera przed firmą Panasonic nowe, interesujące perspektywy. Panasonic ma wielu prestiżowych klientów z różnych sektorów gospodarki. Niektórzy, jeżeli nie wszyscy, wymagają bezprzewodowej i sprawnej łączności z różnego rodzaju sieciami telekomunikacyjnymi. Diginext ma doświadczenie i kompetencje w zakresie rozwiązań bezprzewodowych, dzięki którym może dostarczać nam i naszym klientom najlepsze narzędzia z zakresu mobilnej komunikacji.  Ubiegły rok był dla firmy Panasonic Computer Products Europe czasem intensywnego rozwoju i poszerzania  oferty produktów przystosowanych do pracy w najbardziej wymagających warunkach i cenionych przez naszych klientów za niezawodność, najwyższą wydajność i wysoki stopień ergonomii.” – dodaje John Harris, Dyrektor Techniczny na Europę firmy Panasonic Computer Products Europe.

Więcej informacji na temat marki Panasonic Toughbook można uzyskać na stronie: http://www.toughbook.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu