Onet został właścicielem PCLab.pl

Grupa Onet.pl przejęła serwis PCLab.pl, który jest jednym z największych polskich profesjonalnych wortali o tematyce komputerowej.

– Nawiązanie współpracy z Onet.pl ma na celu przede wszystkim uczynienie z PCLab.pl serwisu jeszcze ciekawszego i jeszcze bogatszego w treści. Dzięki tak dużemu partnerowi z ogromnym doświadczeniem wprowadzać będziemy mogli nowe funkcjonalności, na które do tej pory nie mogliśmy sobie pozwolić ze względów finansowych lub technicznych, np. na przykład wideo recenzje w HD. Onet.pl znacząco wzmocni PCLab.pl technologicznie, również poprzez przeniesienie serwisu i forum na nowoczesne serwery, co podniesie znacznie komfort korzystania z wortalu – mówi Paweł Pilarczyk, twórca i dotychczasowy właściciel PCLab.pl

Wsparcie finansowe Onetu pozwoli na zwiększenie liczby współpracujących dziennikarzy i zakup profesjonalnego sprzętu pomiarowy służącego do testów sprzętu w laboratorium PCLab.pl.

– Dla Onetu pozyskanie tak doświadczonego partnera, jakim jest PCLab.pl, jest kolejnym krokiem milowym w rozwoju naszych kompetencji w dziedzinie nowych technologii, bo trzeba pamiętać,  że Grupa Onet.pl dziś to nie tylko duża grupa medialna, ale również spółka technologiczna. Zamierzamy zachować unikalny brand PCLab.pl oraz chcemy jak najbardziej wykorzystać wiedzę  i kompetencje założyciela serwisu, który jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy piszących o nowych technologiach – mówi Łukasz Wejchert, Prezes Zarządu Onet.pl

– Jednocześnie treści pozyskane z PCLab.pl znacznie wzbogacą naszą sekcję Technowinek  i wchodzące w jej skład serwisy takie jak FKN, Republika czy Komputery, co docelowo pozwoli  nam stworzyć w polskim internecie bardzo duży i bogaty treściowo obszar poświęcony  tematyce informatycznej, z serwisami adresowanymi zarówno do początkujących, jak i bardzo zaawansowanych użytkowników – dodaje prezes Onetu.

Grupa Onet.pl nie ujawnia wartości transakcji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu