Olivia zaprasza do Internetu! – Wystartowała nowa strona internetowa magazynu dla kobiet www.olivia.pl

Interaktywny serwis przygotowany przez spółkę Comtica (Grupa One-2-One) wdrożony został w przeciągu kilku dni. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu autorskiej platformy http://streemo.pl.

Witryna olivia.pl zawiera działy jak np.: Moda, Uroda, Zdrowie, Psychologia, Reportaż, Kuchnia, Porady. Serwis stawia na interaktywność – możliwość dodawania przepisów w dziale „Podziel się Przepisem”, a także wymianę niepotrzebnych rzeczy na „Targu Sąsiedzkim”. Spore znacznie w kształtowaniu społeczności ma rozbudowane forum, dające możliwość rozmowy z psychologiem, wymianę poglądów w sprawach uczuciowych i wychowawczych.

Internetowa Olivia ma stać się wirtualną społecznością, w której wspólnie z redakcją czytelniczki będą tworzyły przyjazną kobietom przestrzeń. Rejestracja na stronie www stwarza możliwości m.in. prowadzenie bloga, dodawanie filmów, zdjęć – mówi Marek Ruszkowski dyrektor nowych Mediów wydawnictwa Marquard Media Polska .

Olivia.pl powstała na bazie Streemo Platform – autorskiego kreatora społeczności, który umożliwia budowanie serwisów bez potrzeby angażowania programistów. W czasach gdy nawet rynek reklamy internetowej odczuwa kryzys, kluczowe przy wdrożeniach stają się koszty przygotowania oraz utrzymania projektu.

Wydawcy poszukują optymalnych finansowo i skutecznych marketingowo form aktywności redakcyjno – reklamowej w Internecie. Gotowe rozwiązanie oferuje streemo.pl. Wystarczy dziennikarskie materiały atrakcyjnie obudować odpowiednimi funkcjonalnościami społecznościowymi i dzięki temu umożliwić użytkownikom szeroką interakcję.

Najważniejsze jest jednak to, że realizacja nawet rozbudowanych redakcyjnie serwisów możliwa jest w kilka dni. Dobrym przykładem jest uruchomiona właśnie witryna www.olivia.pl, powiedział Piotr Szostak, prezes zarządu Comtiki oraz Streemo.

www.olivia.pl nie zamyka listy zaplanowanych projektów Wydawnictwa Media Marquard Polska realizowanych na bazie streemo.pl. Już w najbliższym czasie powstaną kolejne społeczności, takie jak: www.joy.pl www.panidomu.pl i www.shape.pl.

Comtica jest firmą z branży nowych mediów, działającą na styku technologii interaktywnych (Internet – Mobile –TV). W ofercie spółki znajdują się autorskie rozwiązania do wielokanałowego zarządzania informacją: przez serwisy www, telewizję interaktywną, rozwiązania mobilne.
Specjalistyczna marka grupy One-2-One tworzy produkty dla mediów, które na styku tych technologii chcą udostępniać swoim odbiorcom treści i usługi.

W ofercie Comtiki znajdują się m.in. systemy do zarządzania telewizją interaktywną, hosting, rozwiązania Web 2.0, video streaming, video on demand.

Streemo sp. z o.o jest firmą działającą na perspektywicznym rynku „social media”.

Poprzez dostarczane narzędzia społecznościowe pomaga wydawcom oraz czołowym marketerom w budowaniu silnych związków z tytułem lub marką.

Spółka jest właścicielem serwisu streemo.pl który umożliwia tworzenie tematycznych serwisów społecznościowych.

Streemo.pl jest miejscem gdzie każdy internauta może stworzyć swój osobisty profil, zamieszczać w nim pliki wideo, audio oraz zdjęcia a także prowadzić blogi, dyskutować na forach, oceniać multimedialne treści tworzone przez innych użytkowników.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu