Internetowy sklep lazienki24.pl spełniając oczekiwania klientów otwiera się na sprzedaż zagraniczną

przez | 06/05/2009

Klientami specjalistycznego sklepu internetowego lazienki24.pl coraz częściej stają się obcokrajowcy, bądź Polacy mieszkający za granicą. Dotychczas były to głównie osoby ze Słowacji, Czech czy Niemiec. Ostatnie, zrealizowane 5 maja 2009 roku, zamówienie poszerzyło jednak listę sprzedaży zagranicznej sklepu o teren Stanów Zjednoczonych.

Do zakupu samochodów, czy produktów spożywczych przez cudzoziemców zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Okazuje się jednak, że na tym nie kończy się ich lista zakupów w naszym kraju. Coraz więcej obcokrajowców i Polaków na obczyźnie kupuje bowiem w Polsce glazurę, terakotę oraz inne elementy wyposażenia łazienki.

Plusy zakupu tych towarów w Polsce, to ich wysoka jakość, a także relatywnie niska cena. Okazuje się, że producenci płytek ceramicznych jak: Ceramika Paradyż, Tubądzin, czy Opoczno cieszą się ogromnym zaufaniem nie tylko w kraju, ale i za granicą, co owocuje rosnącym popytem na te towary. Minus transakcji zagranicznych to wysokie koszty transportu, które w przypadku realizacji zamówienia na teren Stanów Zjednoczonych, wyniosły ponad 400$.

Zadaniem właściciela sklepu jest dostosowywanie się do  potrzeb i oczekiwań  rynku. Po prawie trzech latach działalności sklepu, najwyraźniej przyszedł czas na wejście na arenę międzynarodową, na  której od kilku miesięcy sprzedaż naszych produktów stale rośnie i stanowi już ponad 3% obrotów sklepu- komentuje Artur Gorzewski, właściciel.

Działania sklepu w celu otwarcia się na klientów zza granicy, to w obecnej chwili prace nad wprowadzeniem dwóch dodatkowych wersji językowych strony internetowej- angielskiej i słowackiej. Następnymi krokami będą: zwiększenie możliwości transportowych firmy na tereny poza granicami Polski, oraz rozpoczęcie działań marketingowych na terenie Słowacji, gdzie, od przystąpienia do strefy euro, ilość zamówień gwałtownie wzrosła.