Przejdź do treści

BZ WBK Finanse & Leasing po raz kolejny w czołówce firm finansujących inwestycje w rolnictwie

W I kw. 2009 r. spółka BZ WBK Finanse & Leasing sfinansowała maszyny rolnicze o łącznej wartości 38,2 mln zł, co oznacza wzrost o 38% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Wypracowany wynik daje firmie w segmencie rolnictwa drugie miejsce.

Podstawowym czynnikiem decydującym o naszej mocnej pozycji w finansowaniu rolnictwa i odróżniającym nas od konkurencji są bardzo uczciwe i przejrzyste zapisy umów oraz partnerskie podejście do klientów. Przejawia się ono m.in. w jasnym przedstawianiu ryzyk kursowych przy umowach walutowych czy w zapisach umów pozwalających klientowi płacić niższe raty, jeśli rynkowe stopy procentowe maleją – podkreśla Szymon Stryjski, kierownik programów vendorskich BZ WBK Finanse & Leasing, odpowiedzialny za rozwój firmy w branży rolniczej.

Innymi zaletami leasingu oferowanego przez BZ WBK Finanse & Leasing są wygoda zawarcia umowy oraz możliwość ustalenia harmonogramu spłat uwzględniającego cykliczność przychodów uzyskiwanych przez rolnika.

Głównymi produktami firmy przeznaczonymi dla rolników zainteresowanych modernizacją swoich gospodarstw są leasing oraz pożyczka, które pozwalają sfinansować środki trwałe takie jak maszyny rolnicze, ciągniki czy kombajny.

Z danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL) wynika, że w czasie kryzysu Spółki Leasingowe BZ WBK radzą sobie lepiej niż cały rynek leasingu w Polsce. W I kw. 2009 r. firma sfinansowała środki trwałe o łącznej wartości 393 mln zł. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku oznacza to 13,5% spadek, podczas gdy cały rynek leasingu skurczył się aż o 37,2%.