Prologis Park Bucharest A1 najlepszym projektem przemysłowo-dystrybucyjnym w Europie Południowo-Wschodniej

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś, że ProLogis Park Bucharest A1, pierwsze centrum dystrybucyjne ProLogis w Rumunii, otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Projekt Przemysłowo-Dystrybucyjny 2008 (SEE Best Real Estate Industrial Project Award for 2008”) w Europie Południowo-Wschodniej na gali SEE Real Estate Quality Awards organizowanej przez Europaproperty.com.

„ProLogis Park Bucharest A1 otrzymał tę prestiżową nagrodę już po raz drugi z kolei. Nagroda dla projektu roku to dla nas ogromny zaszczyt, który ponadto motywuje nas do utrzymania najwyższych standardów jakości zarówno w zakresie obsługi klienta, jak i rozwoju inwestycji. Świadczy ona o tym, że doceniono jakość, którą zapewniamy naszym klientom nie tylko w ProLogis Park Bucharest A1, ale też w całej Europie”, powiedział Vlad Dumitrescu, ProLogis Market Officer for Romania. „Chciałbym przede wszystkim podziękować członkom rumuńskiego zespołu ProLogis za ich zaangażowanie, nieustający entuzjazm  i ogromną pracowitość”.

Czwarta edycja corocznej gali Europaproperty.com odbyła się 23 kwietnia 2009 r. w Bukareszcie. Zjawili się na niej przedstawiciele najważniejszych firm działających w branży nieruchomości, inwestycji i budownictwa w Europie Południowo-Wschodniej. W roku 2008 o tytuł „Najlepszej Inwestycji Przemysłowej” oprócz ProLogis Park Bucharest A1 ubiegało się jeszcze siedem innych obiektów.

Nominowane projekty oceniało jury złożone z 27 specjalistów z branży, działających w tym regionie. Kryteria oceny obejmowały: jakość projektu, jakość materiałów budowlanych, jakość konstrukcji wobec poniesionych kosztów, kwestie ekologiczne, dostępność i położenie, a także perspektywy na odniesienie sukcesu na rynku oraz trwałość projektu.

ProLogis Park Bucharest A1 to nowoczesne centrum logistyczne położone w odległości około 23 kilometrów na zachód od centrum Bukaresztu, przy autostradzie Bukareszt–Pitesti, przecinającej Rumunię ze wschodu na zachód. Centrum składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni przemysłowej 108 200 metrów kwadratowych.

Do klientów ProLogis Park Bucharest A1 należą: Augsburg International Impex, cargo-partner, Centrum Logistics, Flamingo Romania, Gefco, Geodis Calberson, Kuehne+Nagel oraz Omega Transport & Logistics.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu