EasyCALL jest wszędzie

EasyCALL w ostatnim czasie systematycznie poszerzał grupę obsługiwanych przez siebie stref lokalnych.Proces ten miał naturalny kres – mianowicie wprowadzenie obsługi wszystkich, czterdziestu dziewięciu lokalnych stref numeracyjnych. Ostatnimi przyłączonymi strefami były strefy nowosądecka (018), pilska (067) oraz trzy dolnośląskie – wałbrzyska (074), jeleniogórska (075) i legnicka (076), w których numeracja została udostępniona klientom operatora piątego maja 2009 roku.

Dochodzenie do tak szerokiego zasięgu zajęło nam kilkanaście miesięcy. Za każdym razem, w każdej strefie numeracyjnej musieliśmy uzgadniać punkty styku sieci, negocjować z tradycyjnymi operatorami, wdrażać i wstępnie testować obsługę połączeń. To ogrom pracy, zarówno „papierkowej” jak i technicznej. Ale opłaciło się. Dzięki temu staliśmy się pierwszym alternatywnym operatorem telefonii internetowej oferującym usługi we wszystkich 49 lokalnych strefach numeracyjnych – wyjaśnia zadowolony Michał Jakubowski, prezes easyCALL. – Teraz telefon internetowy w easyCALL jest dostępny z lokalnym numerem dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. Oferowane przez nas w standardowym pakiecie usługi dodatkowe czynią zaś z telefonii internetowej, pełny funkcjonalnie, co pragnę podkreślić, odpowiednik tradycyjnego telefonu, wzbogacony jednak o główny atut telefonii internetowej, czyli bardzo niskie ceny połączeń – uzupełnia Michał Jakubowski.

W wielu strefach – na przykład chełmskiej czy łomżyńskiej – easyCALL wchodził na rynek jako pierwszy operator taniej telefonii internetowej. Jak zapewnia Michał Jakubowski, we wszystkich strefach klienci operatora mogą korzystać z pełnej palety usług, czyli połączeń głosowych, faksowych, fax2mail, połączeń alarmowych czy możliwości dopisania do publicznych spisów abonentów telefonicznych.

easyCALL umożliwia także przenoszenie numerów od innych operatorów, we wszystkich strefach, w których obecnie posiada numerację. Abonenci którzy nie zamierzają korzystać z numerów lokalnych, mogą zaś w easyCALL wybrać numerację niegeograficzną 0-39, na którą z dowolnego miejsca w kraju dzwoni się po stawce połączenia lokalnego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu