APC przedstawia nową generację rozwiązań NetBotz® do monitorowania bezpieczeństwa środowisk IT

Udoskonalone rozwiązanie NetBotz oferuje integrację z kamerami IP Pelco Schneider Electric, uproszczoną instalację i nowy, elegancki wygląd.

Firma APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, zaprezentowała dziś nową generację rozwiązania NetBotz®, służącego do monitorowania bezpieczeństwa środowisk IT. Najważniejsze udoskonalenia linii produktów NetBotz to większe wsparcie kamer i okablowania, wsparcie technologii Power over Ethernet oraz ulepszona funkcjonalność i wygląd. NetBotz to rodzina urządzeń sieciowych wykrywających i informujących o ludzkiej aktywności mogącej zagrażać dostępności fizycznej infrastruktury sieciowej o znaczeniu krytycznym. Modułowość tego rozwiązania, skalowalnego od małych szaf sieciowych, przez duże centra danych aż po wdrożenia na skalę przemysłową, pozwala na konfigurację kamer dostosowaną do potrzeb klienta, w tym integrację z kamerami przemysłowymi.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów na większą rozdzielczość kamer oraz bardziej elastyczne i łatwiejsze w obsłudze opcje instalacyjne, w nowej generacji produktów NetBotz wprowadzono następujące udoskonalenia:

  • Większe wsparcie kamer – integracja kamer Pelco IP oferuje większy zakres opcji korzystania z kamer. Kamery Pelco IP oferują najwyższą jakość obrazu a przez to dokładniejszy podgląd monitorowanych obiektów. Dzięki użyciu okablowania CAT5, kamery Pelco IP pozwalają na zwiększenie zasięgu instalacji i pełną integrację z oprogramowaniem NetBotz, co pozwala użytkownikom na niezakłócony monitoring środowiska i jego bezpieczeństwa. Urządzenia monitorujące NetBotz umożliwiają ponadto integrację z rozwiązaniem Pelco Integral Digital Sentry® Video Monitoring, co pozwala dodatkowo monitorować stan zasobów IT i łączyć obrazy z kamer. Pelco jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, rozwijania i produkcji sprzętu oraz systemów bezpieczeństwa i wideo
  • Lepsze zarządzanie okablowaniem – w celu skrócenia czasu instalacji, do urządzeń, modułów i poszczególnych czujników NetBotz stosuje się kable CAT5/6. Użycie okablowania CAT5/6 zapewnia elastyczność instalacji poprzez znaczne zwiększenie odległości pomiędzy modułem czujników a urządzeniem. Kable USB dla modułów kamer NetBotz zawierają konektory zatrzaskowe, które zapobiegają niezamierzonemu odłączeniu urządzeń
  • Power over Ethernet – użytkownicy zyskują możliwość korzystania z technologii Power over Ethernet (PoE) w celu zwiększenia możliwości instalacyjnych urządzeń wiszących. Dzięki temu użytkownicy PoE nie muszą już chować zasilacza w obniżonym suficie czy ścianie.
  • Elegancki wygląd – urządzenia wiszące NetBotz, dzięki ulepszonemu zarządzaniu okablowaniem, zapewniają profesjonalny wygląd końcowej instalacji.

– Głównym celem naszych inwestycji w udoskonalenie rozwiązania NetBotz było umożliwienie naszym klientom zredukowania czasu i kosztów związanych z instalacją aplikacji, od szaf sieciowych po całe centra danych – mówi Katarzyna Kosińska, Kierownik APC ds. Marketingu na Europę Centralną. – NetBotz jest bardzo ważną częścią kompleksowego pakietu APC do zarządzania fizyczną infrastrukturą centrów danych (Data Center Physical Infrastructure Management Suite – DCPI). Pakiet DCPI aktywnie monitoruje i zarządza zasilaniem, chłodzeniem, przestrzenią fizyczną, bezpieczeństwem i stanem środowiska IT, dając jego pełen obraz i współpracując ze sprzętem różnych dostawców. Zamierzamy nadal zwiększać stopień integracji rozwiązań NetBotz z pakietem do zarządzania fizyczną infrastrukturą centrów danych, zawierającym narzędzia InfraStruXure® Central, Change Manager i Capacity Manager – dodaje Katarzyna Kosińska.

W przypadku wdrożeń na dużą skalę, InfraStruXure Central dostarcza organizacjom efektywnych sposobów zarządzania fizyczną infrastrukturą w skali całego przedsiębiorstwa, bez względu na to kto jest dostawcą poszczególnych elementów tej infrastruktury. Narzędzia takie jak monitoring urządzeń w czasie rzeczywistym, zarządzanie nadzorem, raportowanie dostosowane do potrzeb, sieci prywatne, błyskawiczne powiadamianie o zdarzeniach i stanie bezpieczeństwa pozwalają na szybką ocenę trendów i rozwiązywanie krytycznych sytuacji.

Integracja zarządzania kamerami IP i obrazem wideo z rozwiązaniami NetBotz jest dobrym przykładem współpracy APC i Pelco – marek Schneider Electric – mającej na celu dostarczenie klientom łatwych w użyciu rozwiązań. Nowe produkty NetBotz będą dostępne na całym świecie od kwietnia tego roku. Więcej informacji o rozwiązaniach NetBotz oraz innych produktach APC dla centrów danych można uzyskać na stronie internetowej www.apc.com lub pod numerem telefonu (22) 666 00 11.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu